Sezóna začíná pohárovým utkáním v Chebu

 
Sezóna začíná pohárovým utkáním v Chebu
 
pá 19.7., Lukáš Švéda

Sokolov - Měsíční příprava baníkovců je u konce, nyní už čekají na sokolovské fotbalisty pouze ostrá utkání. V tom prvním je v rámci 1. kola Poháru České pošty čeká mužstvo Hvězdy Cheb, které zvítězili v uplynulém ročníku Krajského přeboru Karlovarského kraje a postoupilo tedy do divizní soutěže.

Kádr Baníku je kompletní

Do nového ročníku budou baníkovci vstupovat se čtyřmi novými fotbalisty. K brankáři Dvořákovi přibyl také Lukáš Krbeček. Trenér Aleš Jindra také získal dvojici středních obránců. Na roční hostování přichází 23letý Stanislav Hofmann, který přichází ze Slovácka a dříve působil v Mostě. Druhým stoperem je Luboš Hruška, momentálně se 196 centimetry nejvyšší hráč Baníku, jenž naposledy nastupoval ve slovenských Michalovcích. Ten by měl přijít do Sokolova na přestup, v současné době se řeší jeho registrace na FAČR.

Mezi záložníky nalezneme všechny tradiční opory, jediným novicem je zkušený špílmachr David Kobylík, který se také stal naším hráčem. Kmenovým hráčem Baníku se stal i Vít Vrtělka, který v uplynulých sezónách na západě Čech hostoval ze Zlína. Z brněnské Zbrojovky přestoupil i Rostislav Šamánek. Mezi ofenzivní hráče se zařadil i odchovanec Tomáš Šturm, který naposledy kopal na farmě v Karlových Varech.

V přípravě měli baníkovci vyrovnanou bilanci, když ve dvou zápasech zvítězili (s Domažlicemi 2:0, s Admirou Praha 3:2), jedenkrát remizovali (s Aue 2:2) a dvakrát svému soupeři podlehli (Plzni 1:2, Ústí n/L 0:2).

Chebská Hvězda se připravuje na divizi

V Chebu zahájili přípravu 8. července, a tak bude prestižní utkání s Baníkem pro hráče Hvězdy prvním testem v přípravě. Fotbal v Chebu se po několika letech strádání dočkal postupu do vyšší soutěže, když Hvězda opanovala Krajský přebor a po zásluze se může těšit na Divizi sk. A.

Kádr našeho sobotního soupeře se teprve tvoří, ale již po prvním týdnu přípravy se v Chebu objevila řada známých jmen. Do branky přichází Tomáš Martinec, do pole pak Jan Šaloun, Dan Martinec, Aleš Fidler nebo Tomáš Krupička. Ti všichni prošli mládežnickými kategoriemi Baníku. Chebanům naopak bude chybět kanonýr Pavel Hudeček, kterého trápí zlomený prst na noze.

Trenér Aleš Jindra k utkání v Chebu:

"Je to náš první ostrý zápas a podle toho k němu také přistupujeme. Částečně také splní funkci přípravy, kdy je každý zápas na sehrání dobrý, toho času je minimum. Budeme samozřejmě pod určitým tlakem, ale je bezpodmínečně dané, že musíme postoupit. Na prvním místě však u nás je druhá liga, na kterou se musíme dobře připravit. V žádném případě však soupeře nepodceňujeme ani samotné utkání nezlehčujeme. Podle mých informací ještě Cheb nehrál žádné utkání, takže je nebyla šance sledovat. Po postupu doplňují tým a pro nás jsou neznámou. My se však soustředíme jen na sebe a musíme potvrdit naší kvalitu."


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner