Aleš Jindra: Jsem rád, že jsme zlepšili koncovku

 
Aleš Jindra: Jsem rád, že jsme zlepšili koncovku
 
ne 14.7., Lukáš Švéda

Praha - V generálce na mistrovská utkání nového fotbalového ročníku vyzvali baníkovci nováčka ČFL Admiru Praha. Zápas se povedl Milanovi Jurdíkovi, který se postaral o všechny tři góly Baníku. Trenér Aleš Jindra si pochvaloval zlepšenou útočnou fázi svých svěřenců a také rozhodl, kdo z testovaných hráčů v Baníku zůstane.

Baník poprvé od února letošního roku nastřílel v zápas tři branky, když Admiru přehrál 3:2. Na závěr soustředění předvedli baníkovci slušný výkon, což se před startem FNL a utkání 1. kola Poháru České pošty vždycky počítá. "Jsem určitě spokojenější než v posledních zápasech. Utkání s Admirou mělo parametry, které se blíží tomu, co mužstvo umí a co předvádělo v minulé sezóně. Byl patrný posun jak v organizaci hry, tak i kvalitě souhry či individuálních výkonech," pochválil svůj tým kouč Jindra.

Dva vstřelené góly a žádný inkasovaný, takový byl první poločas, který se baníkovcům povedl o něco více než ten druhý. "V prvním poločase jsme podali velmi solidní výkon, vyprodukovali jsme si šanci a vstřelili z nich dva góly. V poslední době nám to moc nepadalo, po každé neproměněné šanci se na naše kopačky vkrádala určitá nervozita, a proto jsem rád, že jsme to zlomili." Druhý poločas přinesl drama, když se Admiře dvakrát podařilo snížit, ale třetí branka Baníku rozhodla o konečném vítězství. "Ve druhém poločase dostali příležitost i hráči širšího kádru a naše hra neměla již takovou kvalitu. Dvě branky soupeře jsme si prakticky vstřelili sami. Zápas mi poměrně jasně ukázal, co s testovanými hráči."

V posledním přípravném zápase zaujal výkon Milana Jurdíka, který vstřelil hattrick a ukázal, že může svými góly táhnout Baník za důležitými body. "Jsem rád, že se Milanovi dařilo a doufám, že mu to pomůže v další práci. Totéž platí i o Davidovi Kobylíkovi, který prokázal svou kvalitu a naznačil své možnosti." Po zápase bylo rozhodnuto o tom, který z fotbalistů v Baníku zůstane a kdo půjde hledat šanci jinam. "Ukončili jsme test Standy Nohýnka, naopak jsem pro setrvání Luboše Hrušky. Protože máme přetlak v záloze, byl jsem nucen neangažovat Michala Šroma. Prioritou je i nadále získání jednoho hráče do základní sestavy. Jinak je kádr téměř uzavřen."


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner