Blížíme se do finále, hlásí před koncem přípravy Aleš Jindra

 
Blížíme se do finále, hlásí před koncem přípravy Aleš Jindra
 
pá 12.7., Lukáš Švéda

Sokolov - Už jen jeden přípravný zápas a letní příprava Baníku bude minulostí. Po včerejším vítězství nad Domažlicemi čeká na svěřence Aleše Jindry ještě sobotní duel s Admirou Praha, ve kterém by opět měli být prověřeni testovaní hráči. Poté již baníkovci najedou na ostrý režim, sezóna pro ně začne v sobotu 20. července, kdy je čeká 1. kolo Poháru České pošty v Chebu. O těchto zápasech i probíhajícím soustředění se sokolovský kouč rozpovídal v následujícím článku.

O utkání s Domažlicemi

"Zápas byl mimořádně dojednaný a to hlavně z důvodu, že stále hledáme obsazení klíčové pozice stopera, což je pro mě zásadní věc. Zatím o tom nemám úplně jasno. Co se samotného zápasu týče, sice jsme vyhráli, ale s průběhem nejsem úplně spokojen. Zanechal ve mně rozpačitý dojem."

"Vidím pro to dva důvody. Prvním z nich je nasazení testovaných hráčů, kteří logicky nejsou sehraní a zatím ještě nezapadli do našeho systému. Tím druhým důvodem je začátek zápasu, kdy jsme měli dvě stoprocentní šance, které jsme ale neproměnili. Tím jsme znervózněli, soupeř naopak pookřál a hrál se vyrovnaný zápas. Soupeř byl nebezpečný hlavně po standardkách a centrech, kdy jsme nedůrazem a lehkovážností v šestnáctce dovolili Domažlicím několik šancí. My jsme si šance vytvářeli celkem pravidelně, ale zužitkovali jsme je až ve druhém poločase."

"Dá se říci, že druhý poločas mě trochu uspokojil. Faktem je, že David Kobylík, který by měl být nositelem myšlenky, není ještě fyzicky připraven, měl delší výpadek. Také náš styl je razantně odlišný, než na jaký byl zvyklý v HFK. Mým úkolem je tohle sladit."

O letním soustředění

"Ve Zruči je ověřené prostředí, nalezli jsme tu vynikající podmínky. Oproti loňskému roku jsem rád, že klub zajistil hřiště přímo u hotelu a my nemusíme nikam dojíždět. Na druhou stranu je soustředění velmi krátké a my tak musíme tento čas beze zbytku využít. S jeho průběhem, přístupem hráčů a i po dalších stránkách jsem spokojen."

O dalších utkáních

"Jednou z mála pozitivních zpráv je návrat Kuby Dvořáka do branky, vypadá to, že je v pořádku. Zatím odtrénoval vše, co měl. Při zranění Franty Dřížďala musíme hledat varianty. Pozice krajních beků nemáme zdvojené a nevypadá to, že by se to mělo zlepšit. Dá se říci, že finanční možnosti jsou vyčerpané a také se nenabízí vhodný hráč. Budeme mít alternativu v podobě Lukáše Jankovského a případně to můžeme řešit posunutím hráčů z jiných pozic, například Kubou Dvořákem nebo Lukášem Hrubým."

"Utkání s Admirou bude částečně sloužit jako test nových hráčů, tedy podobně jako v utkání s Domažlicemi. Je to však poslední zápas v přípravě a my již musíme hledat variantu sestavy pro mistrovská utkání. Čeká nás ještě pohárový zápas v Chebu, ale ten již bude soutěžní. Blížíme se do finále a zásadní rozhodnutí přijdou po utkání s Admirou. Je pravděpodobné, že se ještě nějaký nový hráč v našem kádru objeví."


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner