Ohlédnutí za sezonou dorostu U16

út 9.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Premiérovou sezonu v kategorii dorostu mají za sebou hráči ročníku 1997. Dorost U16 obsadil v České lize desáté místo. Pojďme se podívat na sezonu 2012/2013 v řeči čísel.

Do sezony vstoupili dorostenci U16 výhrou nad silným Motorletem Praha. Do konce podzimní části už ale dokázal Baník vyhrát jen dva zápasy a uhrát jednu remízu. Po první polovině soutěže tak patřilo Sokolovu až 12. místo. Jaro už bylo výsledkově povedenější. Baník dokázal v pěti utkáních zvítězit, třikrát remizovat a v tabulce se posunul na konečné desáté místo.

Celkem tak dorost U16 získal 28 bodů za 8 výher, 4 remízy a 14 proher. Skóre měl tým záporné – 51:84. Nejvyšší výhra a nejvyšší prohra jsou z konce sezony. Ve 23. hraném kole porazil Baník Kladno výsledkem 6:1. V posledním kole pak Baník vysoko podlehl Příbrami 2:8.

Do bojů v sezoně 2012/2013 zasáhlo celkem 02 hráčů. Kádr sice nebyl příliš početný, ale byl stabilní. Pouze Milan Půta a Filip Kohajda odehráli méně než 10 zápasů. Naopak hráčem, který nechyběl ani v jednom zápase je Jan Kníř. Pouze jednou absentovali Radim Geberth, Dominik Pěček a Karel Koubek.

Nejvíce startů

1. Jan Kníř          26
2. Radim Geberth     25
2. Karel Koubek      25
2. Dominik Pěček     25
5. Dominik Psota     24

V počtu odehraných minut drží unikát obránce Jan Kníř. Tento obránce je totiž jediným hráčem v dorostenecké kategorii, který nechyběl na hřišti ani minutu. A je velmi pravděpodobné, že Jan Kníř je jediným hráčem v celém klubu, jenž v mistrovském zápase nevynechal ani okamžik. Dalšími co počtu odehraných minut je Karel Koubek, Dominik Psota, Jakub Čermák a Dominik Pěček.

Nejvíce odehraných minut

1. Jan Kníř          2080
2. Karel Koubek      1900
3. Dominik Psota     1599
4. Jakub Čermák      1544
5. Dominik Pěček     1505

Do střelecké listiny dorostu U17 se zapsalo celkem 11 hráčů. Nejlepším střelcem byl Karel Koubek se 14 zásahy, následuje Martin Olah – 9 gólů, Jan Starsiak – 8 gólů a dvojice Dominik Kubinec a Jiří Štěrba. Trojice Koubek, Olah a Štěrba pak dominují i ve statistice asistencí. Všichni tito hráči připravili 6 gólů.

Nejvíce gólů

1. Karel Koubek      14
2. Martin Olah        9
3. Jan Starsiak       8
4. Dominik Kubinec    5
4. Jiří Štěrba        5

V bráně dorostu U16 se vystřídali dva gólmani. Jan Procházka byl o něco vytěžovanější, když nastoupil v 17 utkáních. Jan Kasl pak chytal v 11 zápasech. Lepší statistiky má Jan Procházka, který inkasoval 44 gólů a má průměr obdržených branek na zápas 2,74. Jan Kasl inkasoval 40 gólů a jeho průměr obdržených gólů byl v uplynulé sezoně 4,03 gólů/zápas.