Ohlédnutí za sezonou dorostu U17

Ohlédnutí za sezonou  dorostu U17

ne 7.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Sezonu 2012/2013 za sebou mají i dorostenci U17. Sokolovští mladíci obsadili v České lize dorostu U17 deváté místo a hlavně získali další cenné zkušenosti. Pojďme se podívat jaká sezona dorostu U17 byla.

S výsledky to bylo u týmu U17 jako na houpačce. Na podzim mužstvo střídalo bodové zisky s porážkami takřka rovnoměrně. Až na přelomu října a listopadu se týmu podařilo vyhrát třikrát za sebou. Podzim však Baník ukončil vysokou porážkou v Příbrami. V jarní části soutěže Baník shromažďoval body především na domácím hřišti. Sezonu pak sokolovští mladíci ukončili debaklem proti nejlepšímu týmu ligy z Příbrami.

V sezoně 2012/2013 získal Baník 31 bodů za 9 výher, 4 remízy a 13 porážek. Skóre, především vinou vysokých porážek, měl dorost U17 záporné – 56:82. Nejvyšší vítězství zaznamenal Baník proti silnému Žižkovu, naopak nejvyšší prohra přišla v posledním kole doma s Příbramí – 1:10.

Během uplynulého ročníku za dorost U17 nastoupilo v barvách Baníku celkem 26 hráčů. Sedm hráčů však vypomohlo z týmu U16. Petr Böhm se pak v zápasech prakticky pouze mihl, Jan Jiráček a Jakub Richter v týmu na jaře už nepokračovali. Kádr dorostu U17 tak nebyl příliš početný i vzhledem k tomu, že Jiří Miksa a Miroslav Hamouz odehráli za Baník pouze jaro.

Ani v jediném zápase nechyběli Jakub Marek a Ladislav Mestl , pouze v jediném zápase nebyli k dispozici Daniel Krlička a Jan Dlouhý, druhý jmenovaný však do hry zasahoval spíše z pozice střídajícího hráče. Pátým hráčem s největším počtem startů je pak Martin Fojtík.

Nejvíce startů

1. Jakub Marek       26
1. Ladislav Mestl    26
3. Jan Dlouhý        25
3. Daniel Krlička    25
5. Martin Fojtík     24

I v počtu odehraných minut je na prvních místech dvojice Ladislav Mestl – 1974 minut a Jakub Marek – 1939 minut . Dalším z hráčů, kteří figurují v první pětce co do počtu zápasů, tak odhraných minut je Daniel Krlička – 1907 a Martin Fojtík – 1774. Pětici hráčů, kteří strávili na hrací ploše nejvíce času, doplňuje Dan Cinkanič.

Nejvíce odehraných minut

1. Ladislav Mestl    1974
2. Jakub Marek       1939
3. Daniel Krlička    1907
4. Martin Fojtík     1774
5. Dan Cinkanič      1639

Do střelecké listiny se zapsalo celkem 12 hráčů. Dva góly si soupeř vstřelil sám. Nejlepším kanonýrem dorostu U17 byl Michal Čuchran, který v dresu sedmnáctky nastupoval prakticky jen na podzim a na jaře vypomohl jen ve čtyřech zápasech. Tento univerzální hráč nastřílel 13 gólů. Druhým nejlepším střelcem byl Dan Cinkanič s deseti góly. Na třetím místě je pak Martin Fojtík s devíti góly. Pětici nejlepších střelců uzavírá Jakub Marek a Ladislav Mestl s pěti góly.

Nejvíce gólů

1. Michal Čuchran    13
2. Dan Cinkanič      10
3. Martin Fojtík      9
4. Jakub Marek        5
4. Ladislav Mestl     5

Do brány dorostu U17 se postavili za celou sezonu pouze dva gólmani. Na podzim se David Wagneter střídal mezi třemi tyčemi s Jakubem Richterem. V jarní části sezony bránu Baníku hájil však už jen David Wagneter, který sice obdržel celkem 53 gólů v 19 zápasech, ale v celé sezoně byl David velkou oporou a svými zákroky své mužstvo sokolovský brankář pořádně podržel.

14. Vyšehrad		26     0   1   25    12:154    1

Za uplynulou sezonu je potřeba hráčům i členům realizačního týmu poděkovat. Hráče teď čeká náročné období. Mladí fotbalisté se přesouvají do týmu U19, kde je čeká velká konkurence. Je tedy na místě popřát hráčům, aby se jim co nejvíce dařilo a to všem, i těm co se do kádru U19 neprosadí.