Nohýnek se vrátil z Kazachstánu a nyní chce pomoci Sokolovu

 
Nohýnek se vrátil z Kazachstánu a nyní chce pomoci Sokolovu
 
so 6.7., Martin Pešout

Modrá u Děčína - Zajímavou posilu dost možná brzy oznámí celek ze Sokolova. Na zkoušku přišel na západ Čech Stanislav Nohýnek. Zkušený fotbalista, jenž naposledy působil v Kazachstánu.

Ostřílený střední obránce Stanislav Nohýnek, jehož tržní hodnotu odhaduje server transfermarket.co.uk na 225 tisíc Eur, trénuje v těchto dnech s týmem Sokolova. Třicetiletý bek naposledy kopal kazašskou nejvyšší soutěž Sunkar Kaskelen z hlavního města země Almaty.

Naposledy jste hrával v Kazachstánu, kmenově ale patříte Příbrami, v jejímž dresu jste nasbíral sto ligových startů. Jak na Příbram vzpomínáte?
Vzpomínám na ní jedině v dobrém. Líbilo se mi tam, měli jsme dobrou partu. Bohužel klub hrál převážně o záchranu a často se měnili trenéři, což na pohodě nepřidá.

Přestože jste se Středočechy bojoval o záchranu v Gambrinus lize, ani jednou jste nesestoupili…
Byl to ale těžký boj a nápor na nervy, byť jsme pokaždé několik kol před koncem získali jistotu záchrany.

S jakými fotbalisty jste se v defenzivních řadách Příbrami například setkal?
V obraně jsem hrával s Martinem Müllerem nebo Jakubem Navrátilem. Za mé éry v Příbrami nás pak vedli trenéři Karol Marko, Nádvorník i Massimo Morales.

Nyní jste v Sokolově, co si od angažmá na západě Čech slibujete?
Papírově jsem hráčem Příbrami, ale nyní na testech v Sokolově. Věřím, že uspěji a zahraji si v dresu Baníku i ostré soutěžní zápasy.

Máte za sebou i štaci v Kazachstánu, jak se vám hrálo v zemi, která spíše preferuje hokej nebo cyklistiku?
V Kazachstánu se mi líbilo. Jedním z lídrů soutěže a nejlepších týmů je Šachťor Karaganda, který hrál vloni předkolo Ligy Mistrů proti Liberci. V lize čtyři až pět týmů je dobře finančně zabezpečeno a hraje o titul, zbytek na tom moc dobře není. Náš tým byl nováčkem a spadli jsme, proto jsem odešel.

Jaké bylo v Kazachstánu zázemí?
Některé stadiony jsou krásné, například v Astaně nebo Almatě. Ale jinak na dobrých trávnících nebo stadionech jsme nehráli. Se spoluhráči jsem se dorozumíval rusky, s některými cizinci anglicky.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner