Baníkovci poměří síly s Ústím nad Labem

 
Baníkovci poměří síly s Ústím nad Labem
 
čt 4.7., Jan Kašpar

S o k o l o v – Po střetnutí s aktuálně nejlepším českým celkem, Viktorií Plzeň, čeká baníkovce další přátelské utkání. To sehrají svěřenci Aleše Jindry s jiným klubem z Fotbalové národní ligy, a sice s FK Ústí nad Labem. Ústecká Arma má za sebou, stejně jako Baník, zatím dvě přípravná utkání. Zápas s desátým celkem loňské sezony je na programu v sobotu 6.7. od 10:30, hraje se na hřišti v Modré.

Příprava Baníku: Jedna remíza, jedna porážka

Jak již bylo řečeno, zatím poslední utkání sehráli sokolovští borci na tréninkovém hřišti v Luční ulici v Plzni, kde se utkali s mistrovskou Viktorií. Aleš Jindra nemohl do zápasu počítat se zraněnými Dřížďalem a Dvořákem II., naopak nastoupilo hned několik testovaných hráčů. Viktorka i přes svou značně kombinovanou sestavu splnila roli favorita, když po brankách Daridy a Hrošovského zvítězila 2:1, Baník však předvedl velmi důstojný a rovnocenný výkon. Krásnou branku si v dresu našeho celku připsal Lukáš Hrubý.

Po utkání byla učiněna rozhodnutí právě ohledně testovaných hráčů; zkouška byla ukončena plzeňskému mladíkovi Mandulovi, nabídku smlouvy si naopak vysloužil srbský stoper Miroslav Gegič, který proti Viktorii odehrál celé utkání. V kádru také nadále zůstává zkušený Kobylík a Michal Šrom.

Arma nasázela Mostu čtyři branky

První přípravné utkání zavedlo ústecký klub do Prahy, kde se utkal s ligovou Duklou. Té se zápas vydařil o poznání lépe, než Ústí, a zvítězila 3:1. Jedinou branku Severočechů vstřelil Martykán. V další části letní přípravy však svěřenci trenéra Lukáše Přerosta do Mostu, kde se předvedli v daleko lepším světle. Ústečtí totiž nasázeli Mostu hned čtyři branky, když se postupně trefili opět Martykán, Benčík, který skóroval z pena ty, Leibl a Dvořák. Celé utkání odchytal v dresu Army bývalý baníkovec, Zdeněk Zacharda.

Ústí tak má v dosavadním průběhu letní přípravy vyrovnanou bilanci. Co se týče posilování kádru, Ústí ve svém středu přivítalo hned devět nových tváří, kteří na severu Čech zkoušejí štěstí. Můžeme jmenovat například obránce Lukáše Vaňka s Vladimírem Švecem, kteří nastoupili proti Mostu. Dále jistě za zmínku stojí mladý Bosňan Abid Mujagič, který může hrát na postu levého záložníka nebo útočníka.

Jak již bylo zmíněno, utkání je na programu v sobotu 6.7. od 10:30, hraje se na hřišti FC Jiskra Modrá. Výsledek a následně i reportáž z utkání vám samozřejmě nabídneme na našem webu.


 
 
Související články - zápas
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner