Trenér Tomáš Hájek: Doufám, že jaro bude úspěšnější

 
Trenér Tomáš Hájek: Doufám, že jaro bude úspěšnější
 
st 13.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v - První jarní utkání mají za sebou dorostenci U19. Z Varů si Baník přivezl tři body za vítězství 2:1. Ještě před startem jarní části soutěže jsme vyzpovídali trenéra dorostu U 19 Tomáše Hájka. Jak trenér hodnotí podzim, jaké jsou cíle pro jaro, a další podrobnosti se dozvíte v následujícím rozhovoru…

Jak s odstupem času hodnotíte vystoupení a jak jste spokojen s umístěním svého týmu po podzimu?
My jsme odehráli velmi zvláštní podzim – v první polovině se nám dařilo herně i výsledkově, ve druhé to bylo přesně naopak, výsledkem je desáté místo v tabulce a celkově tedy hodně nepovedená podzimní část sezóny.

Jak se jevil tým po herní stránce?
Do devátého kola jsme na tom byli velmi dobře herně, v utkáních jsme většinou měli herní převahu, škoda jen několika zbytečných remíz (Litvínov, Motorlet, Písek), bohužel naše střelecká potence byla velmi špatná. Poté přišlo zřejmě zlomové utkání v Táboře, od tohoto kola se nám začala kupit zranění, navíc se nám přestalo dařit herně a zbytek soutěže jsme odehrávali více méně v útlumu.

Po velmi dobrém vstupu do soutěže, kdy jste šest utkání neprohráli, jste ve zbývajících devíti zápasech získali jen sedm bodů. Co bylo příčinou nepovedené druhé části podzimu?
Jak jsem již naznačil v předchozí odpovědi, ve druhé polovině podzimu jsme měli početnou marodku, poté se hráči vraceli s několika týdenním tréninkovým mankem, což se nám projevilo zejména ve druhých poločasech, kdy se náš výkon otočil takřka o 180° (Roudnice, Kladno, Dukla). To však určitě nebyl jediný důvod, další trochu souvisí s mentalitou letošní U19, myslím, že celé mužstvo včetně realizačního týmu musí pracovat usilovněji.

Česká liga dorostu U 19 je v druhém ročníku, jakou kvalitu má tato soutěž?
Průměrnou. První 4-5 týmů má velmi slušnou kvalitu, střed je průměrný a poslední čtyři týmy jsou takový lepší krajský přebor.

Kdo byl na podzim oporou týmu?
Tento tým na podzim skutečnou oporu, ve smyslu vůdce, neměl. Také po herní stránce bychom asi velmi těžko hledali opravdovou hvězdu, oporu.

Naopak zklamal vás někdo, čekal jste od někoho více?
Do této sezóny jsme vstupovali s očekáváním, že bychom mohli odehrát velmi slušný ročník v horních patrech tabulky, to však platilo pouze do zlomového devátého kola. Když se přestalo dařit herně a přišla zranění, což se na mužstvu vždy podepíše, tým to vzal spíše jako osud, nenašli jsme v sobě dostatek odhodlání a síly toto změnit. Takže ano, až na malé výjimky jsem očekával od všech hráčů daleko více. Doufám, že jaro bude v tomto ohledu úspěšnější.

Na co jste se zaměřili v přípravě na jarní část soutěže?
Nezbytná je práce na kondici (hlavně herní formou), sladění prakticky nové sestavy, hodně přípravných utkání…

Došlo ke změnám v týmu?
Opustilo nás několik hráčů, kteří mají namířeno buď do vyšší soutěže, nebo mají zdravotní problémy. Naopak zapracováváme kluky z regionu, trénují s námi naši odchovanci z U16 a U17.

Dorost U19 je posledním krokem před přechodem do seniorské kategorie. Má podle vás některý z hráčů potenciál, aby se prosadil do druholigového týmu Baníku?
Nevím, jestli přímo do druholigového áčka, spíše cestou přes ČFL ve Varech, nebo přes divizi, každopádně pár hráčů ročníku 94 určitě bude mít možnost se v těchto soutěžích ukázat.

Jaké budou cíle pro jarní část soutěže?
Jednoznačně opustit ostudnou desátou příčku tabulky a ukázat více odhodlání. A samozřejmě připravit výstupní ročník na přechod do mužů.

Děkuji za rozhovor
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2018 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner