Představujeme posily: Rostislav Šamánek

 
Představujeme posily: Rostislav Šamánek
 
st 6.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V zimní přípravě baníkovci přivítali čtyři nové hráče a my vám je postupně budeme představovat. Jako první přichází na řadu 23letý útočník či ofenzivní záložník Rostislav Šamánek, který přichází ze Zbrojovky Brno. Ryšavý a technický fotbalista se rázem stal nejlepším střelcem Baníku v přípravě a svými výkony naznačil, že by mohl ofenzívě sokolovského celku výrazně pomoci. Pojďme jej tedy vyzpovídat...

Rosťo, můžete nám ve zkratce popsat, v jakých klubech jste doposud působil?

S fotbalem jsem začínal ve svém rodném městě Jemnici, kde mě k němu přivedl můj otec, které mě také trénoval. Poté jsem působil v Jihlavě, Spartě Praha, odkud jsem se vracel zpět do Jihlavy, ale již do A mužstva. Z Jihlavy jsem posléze přestoupil do Brna, pak hostoval v Karlových Varech a nyní jsem zamířil do Sokolova!

V dresu Brna jste nastoupil dokonce v nejvyšší soutěži, dalo by se to považovat za Vaše nejpovedenější období v kariéře?

Asi ano, v první lize jsem navíc vstřelil jednu branku, kterou si dobře pamatuji a také ji řadím nejvýše v dosavadní kariéře. A doufám, že v Sokolově si připíši ještě hodně cenných gólů.

Na podzim jste ale nastupoval v ČFL za Karlovy Vary, odkud to do Baníku není daleko. Myslel jste, že byste se mohl posunout do druhé ligy?

Musím říci, že jsem to nečekal. Karlovy Vary byly domluvené s Brnem, že po podzimní části se vrátím do Brna, což se také stalo, ale asi v půlce ledna mě Sokolov oslovil a já jsem odjel na soustředění. Tam jsem se s vedením bez problémů domluvil na podmínkách mého angažmá na západě Čech.

V zimní přípravě jste se navíc stal nejlepším střelcem Baníku, zdá se, že jste do mužstva dobře zapadl. Sedí Vám styl, který se Aleš Jindra snaží praktikovat?

Souhlasím, v přípravě se nám dařilo, a tak věřím, že to přeneseme i do ligy! Co se herního stylu týče, sedí mi, ale budu se opakovat, vše se ukáže až v sezóně.

Začátek jara byl ale odložen, jak to vnímáte Vy osobně? Mělo to smysl nebo si myslíte, že se na Baníku mohlo hrát?

Byl jsem naštvaný, protože jsem se už hodně těšil, ale na druhou stranu je to dobré rozhodnutí. Asi bychom hřiště hodně rozbili a s fotbalem by to nemělo nic společného.

Když netrávíte čas fotbalem, co je ve volné chvíli Vaším největším koníčkem?

Jednoznačně rybaření, budu chodit i tady v Sokolově, ale ještě jsem si nezjistil, kde je nějaký zajímavý revír. V kabině jsem zatím spřízněnou duši nenašel, ale Kuba Dvořák říkal, že někdy se mnou půjde, tak se třeba chytne (úsměv).

Závěrem našeho rozhovoru by mne zajímalo, čeho byste chtěl na jaře v sokolovském dresu dosáhnout Vy jako hráč i jako tým?

Jsem útočník, takže chci dávat góly! A samozřejmě se chceme dotáhnout na čelo tabulky.

Děkuji za rozhovor a ať se Vám v Baníku daří.

Já také děkuji.

VIZITKA ROSTISLAVA ŠAMÁNKA


Rodinný stav: svobodný
Bývalé kluby: Jemnice, FC Vysočina Jihlava, AC Sparta Praha, FC Zbrojovka Brno, 1. FC Karlovy Vary
Přezdívka: Šami, Šaman
Oblíbená muzika: nemám žádný vybraný žánr, ale rád si poslechnu české písničky
Oblíbený herec: Will Smith
Oblíbený film: Hancock
Oblíbené pití: nejvíc piji čistou vodu, ale občas si dám i pivo :-)
Oblíbené jídlo: hovězí steak
Oblíbené auto: BMW M5
Oblíbený klub: FC Barcelona
Oblíbený hráč: Ronaldo (Brazílie)
Neoblíbený soupeř: nemám
Fotbalový cíl: chtěl bych si zahrát ve španělské lize
 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2018 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner