Takový byl rok 2012 v FK Baník Sokolov

 
Takový byl rok 2012 v FK Baník Sokolov
 
po 31.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Do konce roku 2012 zbývá už jen pár hodin a tak je nejvyšší čas na různá hodnocení. A jinak tomu nemůže být v FK Baník Sokolov. Klub v roce 2012 prožil rok, který se dá označit jako historický. Pojďme se tedy podívat, co nám uplynulý rok přinesl.

Na začátku roku zahájilo A mužstvo zimní přípravu i s novými tvářemi. Mužstvo posílili mladíci Krmenčík s Hrošovský a také ostřílení František Metelka s nejlepším střelcem ligy Miloslavem Strnad. Do kádru byl také natrvalo přeřazen Zbyněk Vondráček, který se postupně vypracoval mezi opory mužstva. A týmu se na jaře dařilo. Baník prohrál pouze tři utkání a tým Aleše Jindry se vypracoval až na konečné třetí místo v druhé lize.

Třetí místo v druhé nejvyšší soutěži znamenalo jednu velmi zajímavou možnost. Vzhledem k očekávanému nesplnění podmínek u vítězného Ústí nad Labem se totiž Baník ucházel o postup do 1.ligy. Nakonec to ale nedopadlo a do nejvyšší soutěže zamířilo Brno, ale i tak si Baník do své kroniky mohl zapsat historický úspěch.

Dobré umístění si na své konto připsal i dorost U19, který v premiérové sezoně v nové České lize dorostu U19 skončil na pátém místě v tabulce. Mladší dorosty pak skončily ve svých soutěžích ve středu tabulky a tak i sezona dorostů se dá hodnotit kladně. V popředí také v Českých ligách skončila i tři žákovská družstva. Čtvrtý žákovský tým - U12, pak skončil na devátém místě. Cenné zkušenosti posbírali i hráči přípravek, kteří zároveň zažili spousty vítězství.

Po letní přestávce se začínalo od nuly. A tým opustilo několik hráči. Tři fotbalisté zamířili do prvoligových klubů, což je také dobrou vizitkou sokolovského klubu. Ale do Sokolova přišli také zajímaví hráči. Z hostování v Mostě se vrátilo duo Bertelman – Mlika, třetí do party František Kura se nakonec do kádru pro podzim 2012 nepropracoval. Dalšími posilami byly Martin Knakal, Petr Šíma, Antonín Holub a Lukáš Hrubý, který ve třiceti letech konečně dostal šanci ve druhé lize a určitě tohoto hráče lze hodnotit velmi pozitivně.

Baník na podzim ve druhé lize rozjel sérii osmi zápasů bez porážky, čímž západočeský klub znovu atakoval nejvyšší příčky v druhé lize. Bohužel závěr podzimní části se tolik nepovedl a Baníku po první polovině soutěže patří osmá příčka. Avšak přední pozice jsou stále na dohled a tak na jaře bude rozhodně o co hrát.

Výborný vstup do soutěže měl i dorost U19, který začal Českou ligu šesti zápasy bez porážky a byl na nejvyšších místech v soutěži. Ale dorostu se nepovedla druhá část podzimu a družstvu tak patří průběžná 10. příčka. Tým má však větší ambice a doufejme, že jarní část soutěže bude povedenější. Ve druhé části tabulky skončily i mladší dorosty, především však dorost U17 v závěru podzimu naznačil své možnosti.

Obrovský úspěch zaznamenali žáci U15, kteří po podzimní části soutěže vedou Českou ligu žáků U15 se čtyřbodovým náskokem před Teplicemi. Solidně si vedou i ostatní žákovská družstva a velmi dobře si počínají i přípravky.

Úspěch Baník zaznamenal také na poli funkcionářském. Šéftrenér mládeže a trenér sportovních tříd FK Baník Sokolov Mgr. Tomáš Provazník se stal předsedou Komise mládeže FAČR. Nelze ani zapomenout, že FK Baník Sokolov není jen fotbal, ale klub se zapojuje i do charitativní činnosti, pomáhá potřebným a spolupracuje se organizacemi, které jsou nezbytné v běžném životě.

FK Baník Sokolov si již vypracoval ve fotbalových kruzích velmi dobrou pověst a jsme právem hrdi na to, jakým způsobem reprezentujeme nejen naše město, ale také kraj. A rok 2012 byl pro klub opravdu historický….

Rádi bychom poděkovali všem příznivcům a partnerům FK Baník Sokolov za podporu v roce 2012. Obrovské poděkování patří také všem hráčům, trenérům a členům realizačních týmů za odvedenou práci v uplynulém roku. Velké díky patří i všem „lidem okolo“, bez kterých by to nešlo.

Do nového roku vám všem přejeme především pevné zdraví, hodně osobních i pracovních úspěchů a ať vás štěstí provází na každém kroku. Pevně věříme, že ke šťastným chvilkám přispějeme i my a po našich utkáních budete odcházet domů spokojeni a s úsměvem ve tváři.

Těšíme se na vás i v roce 2013!


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner