Baník odtajňuje posily!

 
Baník odtajňuje posily!
 
po 31.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Máme za sebou Vánoce a připravujeme se na příchod Nového roku. FK Baník však nezahálí ani v tomto období. Baník se naplno zapojil do přestupového kolotoče a již s předstihem vám můžeme oznámit jména nových posil. A diváci se mají na co těšit. V dresu Baníku totiž na jaře uvidíme Tomáše Řepku, Pavla Horvátha a naprostou bombou je pak příchod Pavla Nedvěda.

Zkušeného stopera Tomáše Řepku netřeba příliš představovat. Bývalému reprezentantovi a zarytému Sparťanovi byla ukončena smlouva v Českých Budějovicích a sokolovský celek nezaváhal. Velký podíl na příchodu známého tvrďáka má trenér Baníku Aleš Jindra. Ten příchod Řepky okomentoval následovně: „ Občas při zápase ujedu, Tomáš někdy také a to by nás mohlo spojovat. Na podzim jsem pár utkání strávil na tribuně a nenesl jsem to příliš dobře. Při domácích utkáních to bylo ještě v pohodě, mám s fanoušky velmi dobrý vztah, ale při zápasech venku mi nebylo příliš do zpěvu. Angažování Tomáše Řepky je tak skvělým tahem. V případě, že bych se zase někdy dostal na tribunu, mohl by mi „Řepa“ dělat společnost a zároveň bych se cítil bezpečněji."

Rozpačitěji již na příchod známého obránce reagoval kapitán David Vaněček I.: „ Vím, že Řepka v kabině většinou šéfuje. Ale já jsem konečně získal kapitánskou pásku a rozhodně se ji nechci vzdát. Každopádně si budu muset o tom s Tomášem promluvit z očí do očí. Také hodlám Řepkovi říct hned o zápisné a to si pište, že to bude mít hodně mastné“, nebral si servítky kapitán a pokladník týmu zároveň. „Kdyby se Řepka cukal, vím, že se můžu spolehnout na bratrance Davida, který se přes zimu opět pilně připravuje v posilovně.“, dodal Vaněček I.

Nadšeně naopak na příchod Tomáše Řepky reagovala stoperská dvojice Dvorník-Vondráček. Ti se shodli na následujícím: „Konečně budeme moct přitvrdit jak na tréninku, tak v zápase. Bude nás zase o jednoho více, takže v tréninku můžeme v soubojích pořádně zajet a v zápasech se nebudeme bát, že se vyfaulujeme. Kdyby něco, Tomáš nás zastoupí“, uvedlo společně duo stoperů, kterým se v kabině říká „Blázni na svobodě“.

Samotný Tomáš Řepka pak na transfer reagoval následovně: „Sokolov je dobrý klub, trenér Jindra byl ve Spartě, takže dobrý. Sice jsem viděl asistenta Jiřího Dreiseitla v hokejovém dresu Slavie. Ale nevidím v tom až takový problém. Normálně se spolu proběhneme a bude to v pohodě. Velkou roli sehrálo i to, že již je z Varů do Chebu hotová R6. Vždycky mě to táhlo na západ. Takže do Varů budu létat, nasednu do auta a pak je to už kousek. Zrovna jsem na benzince a kupuju dálniční znánku, prý je to u vás i na tom kousku nutný“, uvedl Tomáš Řepka.

Další posilou je Pavel Horváth. Špílmachra Plzně a baviče publika do Sokolova přivedla náhoda. Trenér Plzně Pavel Vrba tentokrát již kapitánovi týmu netoleroval nějaké to kilo navíc. „Horvi“ se prý údajně vrátil z dovolené o rovných deset kilo těžší. Pavel Horváth v tom zase až takový problém nevidí: „Má kniha měla opravdu úspěch, volalo mi několik lidí a pozvalo mě na zabijačku. To jsem fakt nemohl odmítnout. Ale já se do Plzně vrátím, příští rok chci být v allstars Ligy mistrů.“

Dle některých zdrojů opravdu nemusí být Horváthova hmotnost tím pravým důvodem přesunu do Sokolova. Plzeň prý chce ještě Horvátha dobře zpeněžit, proto chce, aby populární fotbalista šel ve šlépějích Petra Jiráčka a Vladimíra Daridy, prošel si Sokolovem a následně nároďákem.

A právě na názor Petra Jiráčka jsme se zeptali: „Pavel bude pro Baník obrovskou posilou. Je to skvělý člověk a hlavně fotbalista. Věřím, že ho bude všude plno. Navíc určitě mu bude chutnat sokolovský Permon, takže by neměl být žádný problém.“

O názor jsme poprosili i současného hráče Baníku Víťu Vrtělku. „A jo, myslím, že to bude dobrý. Horváth je sice zvyklý hrát špílmachra, ale bude se muset trochu uskromnit. Na tvoření hry jsem tady já. Já vymýšlím i góly z rozehrávaných pokutových kopů o tyč, takže není co řešit, Pavel bude muset máknout směrem dozadu, snad zapracuje na rychlosti. A na góly je tady Čáča…“

Poslední novou tváří je pak Pavel Nedvěd. Legendární fotbalista se vrací aktivní kariéře a k příchodu tohoto fotbalisty pomohla také trochu náhoda. Nově zvolený předseda Komise mládeže FAČR Mgr. Tomáš Provazník se totiž zasadil o zavedení přímého autobusového spojení Skalná – Sokolov a zpět. „Máme ve Skalné dva nadějné žáky a chceme jim pomoci. Méďovi se líbilo, že bude moct využívat této přímé linky a navíc jeden z malých fotbalistů ze Skalné je syn jeho kamaráda z dětství. Pavel chce přeci jen zakončit svou kariéru v Čechách a zakončit ji nedaleko svého rodiště mu přijde ideální“ , uvedl Tomáš Provazník.

I zde jsme požádali o názor zástupce kabiny. „Že Méďa přijde je super a to i pro mě osobně. Podzim jsem končil nalevo a takhle si aspoň trochu při zápasech konečně vydechnu, Pavel to oběhá. “, prohlásil jinak neúnavný dříč František Dřížďal.

Podařilo se nám zjistit, že s posilami ještě není konec. K tomu se vyjádřil sportovní manažer Vítězslav Hejret: „Ale tak dobře, vám to řeknu. Poslední dobou jsme zapracovali na skautingu a fanouškům můžu slíbit, že ještě přivedeme nějakého Dvořáka či Vaněčka. Jdeme dobrou cestou a onlajnech si na to už zvykli.“

Fanoušci se mají tedy v roce 2013 na co těšit…

P. S. Osoby v článku samozřejmě nejsou smyšlené. Uvedené věty a citace však ano. Doufáme, že se však nikoho nedotknou. Přejeme Vám pěkné oslavení Silvestra a doufáme, že jsme Vás tímto článkem aspoň trochu pobavili a přispěli k dobré náladě.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner