Hodnocení podzimu s Vítězslavem Hejretem - 3. část

 
Hodnocení podzimu s Vítězslavem Hejretem - 3. část
 
st 19.12., Zdeněk Plachý - Sokolovský deník

S o k o l o v - V Sokolovském deníku vyšel rozhovor se sportovním ředitelem FK Baník Sokolov, dnes přinášíme poslední, třetí část.

Pane Hejrete, jak jste spokojen s působením trenéra Aleše Jindry?

I když to bylo v rozehrané sezoně, tak jsme trenéra Jindru vybrali po zralé úvaze, jelikož u nás již v minulosti působil jako asistent a jeho činnost jsme sledovali, i když byl ve Spartě. Co se týče odborné stránky a pracovitosti, tak musím říct, že je vynikající a jsme s ním velmi spokojeni. Řešíme ale jeho velmi impulzivní chování na lavičce, kde se během působení dostal i před disciplinární komisi.

Co to konkrétně znamená?

Společně jsme to hodnotili a naším záměrem a cílem je, aby se jeho vystupování zlepšilo, bude to dobré pro něj i pro mužstvo. Chceme, aby měl lepší psychickou odolnost a tím i lepší předpoklad koučovat tým.

Jak to vypadá s rekonstrukcí stadionu?

Majitel stadionu město Sokolov zadal projektovou dokumentaci pro vyhřívání trávníku a pro osvětlení stadionu. V nejbližší době se bude rozhodovat o tom, zda to v příštím roce bude realizováno, či ne. Celkový záměr města ale je, ano, chceme modernizovat stadion společně s krajem a dalšími investory. Zájem tady tedy je a zastupitelstvo by mělo v nejbližší době udělat první rozhodnutí.

Kdyby zastupitelé schválili rekonstrukci, kdy můžeme očekávat nějaké změny?

Správně jste řekl kdyby. Nemůžeme slibovat nic, dokud to nebude odsouhlasené, takhle to v našem klubu nefunguje. Pokud to zastupitelé schválí, mohlo by to být v roce 2013. My doufáme, že se rekonstrukce bude průběžně dařit.

Jaký je vlastně cíl vylepšení stadionu?

Bez toho bychom byli druhořadí. Nejde o nějaké zbytečné investice, ale o investice povinné. Není to nějaká naše rozmařilost, že bychom si vzpomněli, že chceme vyhřívání, i když v našich klimatických podmínkách potřeba je, ale např. osvětlení nutně pro naši činnost nepotřebujeme. Je ale jednou z podmínek pro vstup do Gambrinus ligy.

Takže první liga není pro Sokolov ještě zcela zatracena?

To vůbec ne. Musíme si ale uvědomit, že i sportovní část je velmi důležitá, musí to jít dohromady s infrastrukturou. Oboje je ale podmíněno ekonomikou, to není zaklínadlo nebo uhýbání, je to realita, tak jak ji znají z každodenního života i čtenáři. V současné době je velmi těžké něco budovat a dále rozvíjet, většinou jsme všichni rádi, že se vše daří uchovávat na současné kvalitní úrovni.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner