Hodnocení podzimu s Vítězslavem Hejretem - I. část.

ne 9.12., Zdeněk Plachý - Sokolovský deník

Sokolov - Sportovní ředitel FK Baník Sokolov Vítězslav Hejret hodnotil s redaktorem Sokolovského deníku vystoupení klubu v podzimní části druhé ligy

Pane Hejrete, jaká vládne v Sokolově spokojenost s působením Baníku v podzimní části druhé ligy? Naše umístění zhruba odpovídá našim cílům. Bodový zisk by měl být zhruba o tři čtyři body vyšší a tím by pro nás bylo i umístění kolem čtvrtého místa, před jarní částí sezony optimální.

Proč jste neuhráli o ty tři čtyři body více? Po velmi krátké analýze se domnívám, že rozhodujícím momentem pro nesplnění toho bodového optima jsou poslední tři domácí utkání, ve kterých jsme získali pouze jeden bod. Minimálně v zápase s HFK Olomouc, a to samé platí pro domácí utkání s Karvinou, jsme ty body mohli získat.

Pojďme se na obě zmíněná utkání podívat podrobněji. S HFK Olomouc jste prohráli 1:2... V zápase jsme podali kvalitní výkon, stejně jako hosté, kteří se v té době nacházeli ve špičce tabulky. Myslím, že i diváci mohli odcházet ze zápasu, co se týče předvedené hry, spokojeni přes to, že jsme ho prohráli.

Co tam bylo špatně? Chyběla tam druhá branka. Předtím jsme měli sérii tří zápasů, které jsme shodně vyhráli 3:0, a ve všech se nám za stavu 1:0 podařilo vsítit druhou branku. S Olomoucí jsme za stejného stavu ty šance neproměnili a naopak jsme po chybě tři minuty před koncem inkasovali a už jsme nedokázali utkání zvrátit.

S nevýraznou Karvinou jste remizovali 1:1. Tam to bylo úplně stejné. Zase jsme vedli 1:0, opět jsme měli další šance a všechno směřovalo k tomu, že utkání dokážeme dotáhnout do vítězného konce. Druhou branku jsme ale nepřipojili. Zda jsme v předchozích zápasech měli více štěstí nebo střeleckého umu, se dá již těžko posoudit.

Nejpovedenější část podzimu byla zřejmě právě vítězná série, kdy jste Ústí, Žižkov i Most porazili shodně 3:0. Co se týče výsledků určitě. I když potom jsme hráli čtvrtý zápas v Praze na Bohemians (ve Střížkově pozn. autora) a zase jsme tam vedli 1:0 a přišly opět dvě vyložené šance. Měli jsme i výraznou herní převahu a ta série za těchto okolností mohla i pokračovat. Je to ale princip sportu, že se všechno ne vždy podaří.

Co podle vás stálo za málo vídanou vítěznou třígólovou sérií? V těchto třech zápasech se nám podařilo dát druhou branku. Rozdíl ve výkonnosti mezi námi a našimi soupeři nebyl v těchto zápasech tak velký. Rozdíl byl ale v tom, že nám se podařilo dát včas branky.

Nejlepším střelcem Baníku se na podzim stal se sedmi brankami David Čada... Vím, na co narážíte. Je to záložník, navíc ne úplně ofenzivní. Důvody jsou podle mě dva, za prvé dal těch branek opravdu hodně. Za druhé je dal většinou po standardních situacích nebo po naběhnutí do pokutového území. Navíc to není náhoda, dává u nás branky několik sezon, i když teď je to tím počtem více vidět.

V čem je jeho síla? Má cit pro situaci a výběr správného místa. Zároveň, když se daří dávat branky, tak roste i sebevědomí hráče a zvyšuje se potom jeho chuť do koncovky jít a udělat pro to ještě více.

Co se týče vstřelených branek, od některých hráčů se zřejmě čekalo více.... Máme útočníky i další záložníky, kteří by mu měli minimálně konkurovat. To je také důvod, proč nejsme v tabulce o tři čtyři místa výše. Útočníci se nejen neprosadili gólově, ale zejména v posledních utkáních podzimu ani ty šance neměli.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner