Podzimní statistiky A-týmu

ne 2.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Máme za sebou první část druholigové sezony a nastává čas pro hodnocení. Pojďme se na uplynulý podzim A týmu podívat z pohledu čísel.

Na podzim sehrál Baník ve druhé lize celkem 16 utkání a získal 23 bodů. Šestkrát se sokolovští fotbalisté radovali z výhry, pětkrát skončil zápas nerozhodně a pětkrát byl úspěšnější soupeř. Skóre má západočeský celek kladné 21:18 a to především díky sérii tří vítězství v poměru 3:0.

Co do počtu vstřelených branek je Baník 7. – 8. nejlépe střílejícím mužstvem. A podobné to je i s počtem inkasovaných gólů, kdy se Sokolov dělí o 6. – 8. příčku se Zlínem a Čáslaví. V tabulce domácích zápasů je Baník na devátém místě, venku patří týmu o příčku lepší umístění.

Do hry zasáhlo celkem 19 hráčů. Na Lukáše Kocourka, Ludvíka Tůmu a Jindřicha Pachtu se nedostalo. Ve všech zápasech nastoupilo duo stoperů Josef Dvorník – Zbyněk Vondráček, bratranci David a David Vaněčkové a také David Čada. Pouze jednou pak chyběl na trávníku Lukáš Hrubý, který ale neodehrál jediný zápas po celých devadesát minut.

V počtu odehraných minut ční nade všemi Josef Dvorník (1440 minut), jenž nechyběl ani minutu. Následuje Dvorníkův kolega z obrany Zbyněk Vondráček (1403 minut), David Čada (1400 minut), David Vaněček I. (1357 minut) a Vít Vrtělka (1350 minut). Nejméně času na hřišti naopak strávili Tomáš Bereczký (9 minut) a Pavel Javorský (99 minut).

Nejlepším střelcem týmu a zároveň druhým nejlepším střelcem ligy je David Čada, který se trefil sedmkrát. Čtyřikrát skóroval David Vaněček II. Po dvou brankách pak zaznamenali Lukáš Hrubý, Jakub Dvořák II. a Zbyněk Vondráček. Do černého se trefili také Antonín Holub, Vojtěch Machek a David Vaněček I. Jeden gól si vstřelil soupeř sám.

Mezi tři tyče se v průběhu podzimu postavili dva brankáři. Prvních 13 zápasů odchytal Jiří Bertelman, který inkasoval 14 gólů (průměr 1,08 gólů/zápas). Závěr sezony na 3 zápasy pak nastoupil v bráně Jakub Dvořák I., který inkasoval čtyřikrát (průměr 1,33 gólů/zápas).

Všichni hráči, kromě Tomáše Bereczkého a Jakuba Dvořáka, obdrželi minimálně jednu žlutou kartu. Zatím se žádný hráč neodpykával trest za čtyři žluté karty. Ale v dalším zápase budou nastupovat s hrozbou čtvrté karty hned čtyři hráči - Josef Dvorník, Vít Vrtělka, Jakub Dvořák II. a Jiří Mlika. Celkový počet 33 žlutých karet dělá průměr 2,06 žluté karty/zápas.

Na podzim Baník obdržel čtyři červené karty, což je poměrně vysoké číslo. Vyloučení byli Zbyněk Vondráček, Vojtěch Machek, Jakub Dvořák II. a Jiří Mlika.

Níže Vám přinášíme kompletní statistiky hráčů…

Brankáři:             Z   min.    G   ŽK  ČK