Dreiseitl je s bodem spokojen

 
Dreiseitl je s bodem spokojen
 
st 23.9., Petr Gono, Antonín Reis

S o k o l o v - Juniorka splnila to, co si předsevzala. Ze severočeského Děčína se vrátila s bodem za remízu 1:1. Trenér Jiří Dreiseitl tak může být spokojen. „Samozřejmě, podařilo se nám splnit cíl, se kterým jsme do Děčína jeli, navíc musím hráče pochválit za přístup k utkání,“ liboval si trenér Dreiseitl.

Sokolovští začali zápas aktivně. Svého soupeře jasně přehrávali, zatlačili ho na půlku, ale byli to nakonec oni, kdo jako první tahal míč ze své sítě. „Byla to ojedinělá akce. Dlouhý nákop se štěstím trefil ve vápně jeden z domácích hráčů. S tím se nedá nic dělat,“ popsal první gól trenér.

Naštěstí se baníkovcům po necelých třech minutách podařilo srovnat stav utkání. Po rohovém kopu si počíhal u zadní tyče Hrabáč a vyrovnal na 1:1. Hosté i do konce první půle byli lepším mužstvem na hřišti a vytvořili si několik šancí. „Škoda, že nám to tam ještě nespadlo,“ přidal kouč.

Do druhého poločasu nastoupili baníkovci s cílem konečně využít své příležitosti a zvrátit vývoj utkání na svou stranu. „První půle naznačila, že jsme lepší, tak jsme to chtěli po přestávce dotáhnout. Bohužel druhý poločas byl z naší strany horší než ten první, alespoň co se útočníků týče,“ přiznal kouč juniorky Sokolova.

Sokolovské záloze a útoku se nedařilo držet déle míč na svých kopačkách. Navíc domácí se ještě více soustředili na defenzivu a čekali na možné brejky. To se jim několikrát vyplatilo. Jejich rychlé protiútoky končily nebezpečnými standardními situacemi. S těmi si ale sokolovská obrana v čele s dobře chytajícím Bertelmanem dokázala poradit. „Bohužel vepředu už to nebylo takové jako v prvním poločase. Kluci se snažili, ale naráželi na výbornou obranu domácích,“ přidal Dreiseitl.

Ani ofenzivě Baníku se nepodařilo přelstít domácí obranný val, další branku tak již diváci v Děčíně neviděli. „Mohli jsme utkání vyhrát i prohrát, takže bod je pro nás momentálně dobrý. Teď se ale musíme připravit na další domácí zápas s Kladnem, ze kterého musíme získat tři body,“ dodává závěrem odhodlaně Jiří Dreiseitl.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner