Luboš Matějíček: Týmu věřím !

 
Luboš Matějíček: Týmu věřím !
 
čt 24.9., Tomáš Bouda

V nedělním dopoledním utkání mezi B dorostem a Karlovými Vary nastoupil Luboš Matějíček prakticky proti svým. V utkání to bylo také poznat. Celý zápas se záložník sokolovského dorostu zdravě hecoval s gólmanem Karlových Varů. Na hřišti si však nic nedarovali, Luboš jednou hostujícího brankáře překonal. Gólman byl naopak několikrát proti střelám šestnáctiletého hráče úspěšný. Z utkání odcházel jako vítěz Baník, proto musel být Luboš spokojen. Ač sám Matějíček spadá věkově (ročník 1993) do nižší kategorie, je oporou B dorostu a dokonce nastupuje za divizní A dorost. Po zápase jsme hráče vyzpovídali. Na položené otázky odpovídal Luboš ochotně, bez jakékoli nervozity a zcela zřetelně…

Luboši, představ se nám, odkud pocházíš, co studuješ?
Jsem z Karlových Varů, odkud dojíždím, čili nejsem tu na internátu. Studuji management obchodu.

Do Baníku jsi přišel z Varů?
Za Vary jsem hrál dříve, naposledy před Baníkem jsem ale působil v Teplicích.

Dnes jste docela výrazně porazili právě Karlovy Vary. Jak bys popsal zápas?
Bylo to docela dobré, ale spálili jsme spoustu šancí a dali také, vzhledem k vývoji utkání, poměrně málo gólů.

Jak bys popsal svůj výkon?
Na to, že jsem teď čtyři dny netrénoval, tak myslím, že to ušlo. Dal jsem gól, mohl jsem sice dát i další, ale neproměnil jsem. Snad to ale nebylo špatné.

Závěr jsi odehrál se zraněním, proto byl čtyřdenní tréninkový výpadek?
Ne ne, předtím jsem byl nemocný. Dneska jsem si zvrtnul nohu, ale snad to bude dobré.

Letos jste s B dorostem ještě neinkasovali gól, jak dlouho to vydrží? Pomýšlíte na odehranou celou sezonu bez obdržené branky?
Doufám, že to vydržíme co nejdéle. Ale myslím, že celou sezonu bez inkasovaného gólu asi nedáme. Ale rád bych tomu věřil a bylo by to pěkné.

Kdo bude největším soupeřem v krajském přeboru?
Podle mě asi Chodov a možná i Vary. Dnes jsme je sice porazili, ale když budou kompletní, bude to daleko těžší soupeř. Co říkali jejich kluci, tak jim chybělo asi šest klíčových hráčů.

Kromě startů za B dorost hraješ i za A dorost, je to velký rozdíl?
Je to sice jen o soutěž výš, ale rozdíl je obrovský a je to úplně o ničem jiném. V soutěži, kde hraje A dorost, hrají ročníky 1991 (o dva roky starší než Luboš – pozn. redakce), je tam spousta soubojů a člověk musí dávat balon hned od nohy. Je to výrazně tvrdší a rychlejší.

Příští rok si možná divizi zahrajete se současným B dorostem, pokud A dorost nevybojuje postup. Zvládne to současný tým?
My jsme divizi hráli už loni v mladším dorostu a skončili jsme první, tak věřím, že v divizi bychom opět uspěli. Pokud by A dorost vybojoval postup, bude to skok o dvě soutěže a už by to bylo daleko těžší. Ale máme dobrý tým, já mu věřím a myslím, že bychom to zvládli.

Sleduješ zápasy A-týmu Baníku Sokolov, chodíš na zápasy?
Abych se přiznal, tak moc nechodím. Nejsem místní, navíc teď hraju za dva týmy, tak to moc nestíhám. Volného času je málo.

Máš v A-týmu nějakého oblíbeného hráče, který by se Ti líbil třeba stylem hry?
Ani ne, jak jsem říkal, moc jejich zápasy nestíhám. Když bych si ale měl vybrat z celého Baníku, tak se mi líbí hra Lukáše Komberce. Sice toho moc v áčku neodehrál, ale na to, že není vysoký je velmi důrazný, pracovitý a hodně rychlý.

Máš nějakého oblíbeného světového hráče?
Tak asi Cristiano Ronaldo, u něj se mi líbí styl jeho hry.

Oblíbený klub?
Manchester United.

A máš nějaký cíl, kterého bys chtěl dosáhnout?
Můj sen je reprezentace, třeba i mládežnická. Jinak také bych si chtěl někdy vyzkoušet zahraniční angažmá.

Děkuji za rozhovor a ať se daří
Já také děkuji, mějte se a nashledanou.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner