David Vaněček odpovídal čtenářům

 
David Vaněček odpovídal čtenářům
 
út 22.9., Lukáš Švéda

Téměř tři týdny jste měli možnost ptát se záložníka A týmu na všechno, co vás napadlo. V redakci se nám sešlo jedenáct otázek, na které David odpověděl. Odpovědi si můžete přečíst v následujícím článku.

Martin (Chodov): Ahoj Davide, měl by současný kádr na první ligu? Nebo jinak, kdyby se probojoval do 1. ligy, bylo by v silách týmu ji udržet? Díky a hodně štěstí.

ODPOVĚĎ: Myslím, že současný kádr by měl na první ligu. Máme hodně kluků, kteří už ligu hráli, mají zkušenosti a ví, jak to chodí. Samozřejmě, že zápasy by byly mnohem těžší, ale tomu bychom se přizpůsobili, bojovali o co nejlepší výsledky, které by stačily k záchraně a veřím, že by se nám povedlo v lize udržet.

Radek (Kynšperk): Ahoj, co by jsi asi dělal za práci kdyby jsi nebyl fotbalistou?

ODPOVĚĎ: Vystudoval jsem Dopravní průmyslovku, takže asi něco v tomto oboru.

Banicek: Ahoj Davide, na jak dlouho máš ještě smlouvu na Baníku? A dovedeš si představit, že bys tady dohrál kariéru nebo máš ještě cíl hrát výš?

ODPOVĚĎ: Mám v Baníku smlouvu ještě na dva roky a pokud budeme bojovat o 1. ligu, trenéři a vedení bude spokojeno s mými výkony, potom bych se nebránil smlouvu prodloužit. Cíl hrát vyšší soutěž určitě mám, jako asi každý hráč. Kdyby se to povedlo tady v Baníku, bylo by to super.

sherekhan (Sokolov): Ahoj Davide, chtěl bych se zeptat, kde bydlíš? Zda tady v Sokolově a nebo dojíždíš odjinud? A jak je to v kádru, žijí kluci v Sokolově nebo spíš dojíždějí?

ODPOVĚĎ: Bydlím v Plané u Mariánských Lázní a dojíždím do Sokolova. Většina kluků bydlí v Sokolově, kde mají byty a když je občas volno, tak jedou domů.

Péťa6 (Sokolov): Ahoj Davide, mám dvě otázky. Za prvé jsem se tě chtěl zeptat jak vnímáš atmosféru na stadionu a fanoušky tady v Sokolově. A za druhé jak se ti vůbec u nás v Sokolově líbí a co děláš když se zrovna ”nefotbaluje”?

ODPOVĚĎ: Tak atmosféra na stadionu je skvělá, chodí hodně lidí a jsou slyšet. To se kolikrát nevidí ani v lize, takže fanoušci si zaslouží pochvalu! Doufám, že pořád budou chodit v takovém počtu, i když se nám třeba některé zápasy nepovedou, a budou nás podporovat dál. V Sokolově se mi líbí, jsem tady spokojený a když mám volno jdu si zahrát tenis, projet se na kole, občas vezmu přítelkyni někam na výlet nebo do kina na nějaký pěkný film.

Jery (Washington D.C.): Nazdárek ”Dádo”, chtěl bych se tě zeptat, jak je to s životosprávou u profesionalních fotbalistů a jesli ji dodržuješ? A příští rok chci chodit na Baník v 1. lize, tak se snažte. Good luck.

ODPOVĚĎ: Životospráva je u každého fotbalisty jiná, nevím, co máš zrovna na mysli, jestli se to týká jídla nebo alkoholu... Ale určitě se musí dodržovat určitá pravidla a za jejich porušení většinou padají pokuty. Já se životosprávu samozřejmě snažím dodržovat, v jídle se mi to né vždy povede, ale alkohol moc nepiji, jen vyjímečně. A na ligu by asi chtělo chodit hodně lidí, takže uvidíme. Chceme se držet na horních příčkách a po sezoně se uvidí, jak to dopadne.

Boudmen (Sokolov): Ahoj Davide, kdyby jsi měl sestavit jedenáctku z tvých bývalých nebo současných spoluhráčů, jaká by byla?

ODPOVĚĎ: Zahrál jsem si se spoustou výborných hráčů a sestavit z nich jedenáctku je hodně složité. Ale byla by to asi tato: Četverik - Limberský, P. Knakal, Procházka, Šíma - Dittrich, Tichota, Matějovský, Poláček - Fillo, Chod.

harvester (Kynšperk nad Ohří): Ahoj Davide, stabilně patříš k nejlepším hráčům na hřišti, takže bych se Tě rád zeptal, jestli jsi v létě měl (případně máš) nějaké nabídky z první ligy. Jinak Ti samozřejmě přeji, ať vydrží zdraví a forma Tobě i celému týmu.

ODPOVĚĎ: Nabídky žádné nemám a nebyly ani v létě. Nebo alespoň já o žádné nevím.

Mikepo (Sokolov): Ahoj Davide, patříš k mým oblíbeným hráčům a proto bych se Tě chtěl zeptat, co bylo tím hlavním důvodem, proč jsi přestoupil do Baníku a jaká na tom vidíš pozitiva a negativa? Díky za odpověď a ať se Ti i celému týmu daří pořád tak, jako dosud!

ODPOVĚĎ: Hlavní důvod byl, že Baník měl o mě zájem. V té době jsem byl v Mladé Boleslavi a nedostával šanci v lize, takže jsem nabídku přivítal. Chtěl jsem se prosadit do základní sestavy, stabilně hrát 2. ligu a když se nám bude dařit, že by případně mohla přijít nabídka z vyšší soutěže. Pozitiva převládají, hraji stabilně, týmu se daří, předvádíme hezký fotbal, na který se dá koukat, chodí hodně diváků. A negativa? Nevím, nic mě nenapadá.

Fojťas (Sokolov žáci 96)): Ahoj Davide, pro mne jsi nej hráč z áčka, jste na tom velmi zatím dobře a přeji ti, aby jsi také dával góly. Martin Fojtík

ODPOVĚĎ: Děkuji a ty góly bych samozřejmě chtěl dávat, ale zatím se to, bohužel, moc nedaří :( Ale snad se to co nejdřív změní.

jirka99 (Sokolov): Davide chci Vás pouze pozdravit, jsem Vaším fanouškem, teď jsme na tom jako tým dobře, hlavně Vám přeji hodně zdraví. Jiří Dvořák, Sokolov

ODPOVĚĎ: Děkuji za pozdrav a doufám, že na tom budeme dál takto dobře :)


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner