Byli jsme zbytečně nervózní, litoval Aleš Jindra

 
Byli jsme zbytečně nervózní, litoval Aleš Jindra
 
po 30.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Velmi hořkou pilulku museli spolknout sokolovští fotbalisté hned na začátku sezóny. V 1. kole Poháru České pošty baníkovci nestačili na třetiligové Horní Měcholupy. Po základní hrací době zápas skončil 0:0, na pokutové kopy byli lepší domácí. Aleš Jindra utkání zhodnotil a s výsledkem pochopitelně nebyl spokojen.

Po vydařené přípravě, ve které se baníkovci uměli gólově prosazovat, přišlo první soutěžní utkání a nula na kontě vstřelených branek. Soupeřem Baníku v 1. kole poháru byly SK Horní Měcholupy, které jsou nováčkem ČFL. Utkání bylo poměrně vyrovnané a chudé na gólové šance. "Zápas jsme začali zbytečně nervózně a netrpělivě. Chtěli jsme jej rozhodnout co nejdříve, nedařila se nám kombinace, špatně jsme se pohybovali a to naši nervozitu ještě prohloubilo. Hrálo se sice ve velkém horku, ale to bylo pro oba týmy stejné. Proti nám stál poměrně dobře organizovaný soupeř, který je v euforii, neboť postoupil do ČFL. První půle byla bez šancí, dost jsme kazili a ztráceli míče," zhodnotil úvodní dějství Aleš Jindra.

Ve druhém poločase měl Baník možnosti utkání rozhodnout, ale gólu se nedočkal. Zápas tak dospěl až k pokutovým kopům, ve kterých se dařilo lépe domácím, kteří tak postoupili do 2. kole, kde je čekají Teplice. "Ve druhém poločase se náš výkon částečně zlepšil, bylo to dané i změnami v sestavě. Měli jsme dvě vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Zápas pak rozhodly penalty, ve kterých hrála roli psychika a tu měli domácí. Zaslouženě postoupili. My jsme utkání rozhodně nepodcenili, ale takové zápasy jsou vždy vyrovnané, rozdíly se mažou. Je to nepříjemné, ale věřím, že to špatné je i k něčemu dobré. Musíme teď zachytit začátek sezóny a pořádně se připravit na Zlín."

Baník tak v této sezóně čekají už jen druholigová utkání. To první čeká svěřence trenéra Jindry již v sobotu, kdy nastoupí na hřišti Zlína.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner