Sezóna startuje pohárovým duelem v Horních Měcholupech

 
Sezóna startuje pohárovým duelem v Horních Měcholupech
 
čt 26.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Letní příprava je u svého konce, tým vedený Alešem Jindrou brzy zahájí fotbalový ročník 2012/2013. Před začátkem II. ligy stihnou baníkovci utkání 1. kola Poháru České pošty. Jejich soupeřem bude divizní celek SK Horní Měcholupy. V případě postupu nás čekají prvoligové Teplice. Novinky a informace před prvním zápasem nové sezóny jsme zjišťovali přímo u trenéra Jindry.

Baníkovci zahájili přípravu 18. června. Od té chvíle sehráli sokolovští fotbalisté celkem osm přípravných utkání, ve kterých čtyřikrát slavili vítězství, dvakrát remizovali a dvakrát svému soupeři podlehli. Celkové skóre je pro Baník velmi příznivé - 19:7. Co se hráčského kádru týče, došlo v kádru k malé obměně. Sokolov opustili Buček, Metelka, Hanzlík, Glaser, Strnad či plzeňské duo Hrošovský, Krmenčík. Naopak novými tvářemi jsou útočník David Vaněček II., záložník Antonín Holub či obránce Martin Knakal.

V pohárových utkáních se Baníku v poslední době poměrně daří. V loňském ročníku přešli hráči Sokolova přes Admiru Praha, Souš, až ve třetím kole je zastavila suverénní Viktoria Plzeň. Ještě lépe si baníkovci počínali o rok dříve, kdy po Domažlicích a Doubravce vyřadili v památném utkání i pražskou Spartu. Ve 4. kole pak až na pokutové kopy vypadli s Mladou Boleslaví. V případě, že Baník vyřadí Horní Měcholupy, utká se ve 2. kole s prvoligovými Teplicemi. Baník by hrál na domácím stadionu pravděpodobně koncem srpna.

Náš sobotní soupeř - SK Horní Měcholupy slaví velký úspěch. Mužstvo trenéra Trpišovského postoupilo z Divize sk. A do třetí nejvyšší české soutěže - ČFL. V kádru mají Pražané převážně mladé hráče, věkový průměr je lehce přes 24 let.

Aleš Jindra před utkáním:

"Až na Frantu Dřížďala je kádr kompletní. Franta je sužován častými zraněními, v současné době se mu vrátilo zranění ze soustředění, i proto neodehrál poslední zápasy. Drobné problémy má i gólman Jakub Dvořák, ale v jeho případě věřím, že bude k utkání připraven. Do Karlových Varů se vrátil Jankovský, náš kádr tak činí 17 hráčů + 2 brankáři. Ještě usiluji o jednoho hráče, uvidíme, jak to dopadne. Čeká nás první soutěžní utkání a já jej beru s velkou vážností. Nedopustím, abychom cokoliv podcenili a jednoznačně chceme postoupit. I v přípravě jsem volil soupeře s ohledem na to, kdo nás v 1. kole poháru čeká. Očekávám, že soupeř bude motivovaný a bude chtít překvapit. Byl bych však rozladěný, kdybychom naší kvalitu nepotvrdili. Vím, že Horní Měcholupy hrály v divizi vysoko a samozřejmě, že základní informace o týmu si zjistím. Na druhou stranu vím, že máme sílu a pokud k tomu přistoupíme zodpovědně, pak utkání zvládneme. Všechno ostatní by byla nepříjemnost a zklamání. Na utkání se důkladně připravujeme a v sobotu chceme zvítězit."


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner