Z Baníku do Barcelony... Daniel Sys postoupil do světového finále Nike The Chance

 
Z Baníku do Barcelony... Daniel Sys postoupil do světového finále Nike The Chance
 
čt 19.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Velkého osobního úspěchu dosáhl hráč dorostu Daniel Sys. Sokolovský záložník ve velké konkurenci mladých fotbalistů dokázal zaujmout přítomné trenéry a postoupil do světového finále Nike The Chance, které se bude konat v Barceloně. Dan je spolu s teplickým Danielem Procházkou jediným českým zástupcem ve světovém finále. Naději Baníku jsme proto nemohli nevyzpovídat.

Dane, před nedávnem jsi absolvoval akci Nike The Chance. O co při této akci šlo?
Projekt Nike The Chance hledá talenty po celém světě. Do tohoto projektu se přihlásilo 55 zemí světa. Cílem této akce je vybrat 100 amatérských fotbalistů nad 16 let, kteří se poperou o svojí šanci v Barceloně, kde se koná světové finále. Zde se bude trénovat týden v uznávané akademii La Masia a poté se vybere 16 nejlepších fotbalistů, kteří se budou utkávat se světovými mládežnickými kluby, např. s Manchesterem United.

Jak ses dostal do výběru hráčů?
Tým Nike objížděl různé kluby naší republiky, tudíž byl i v Sokolově. Zde naše týmy U16 a U17 podstoupily SPARQ test, což byl test na rychlost, obratnost, sílu a vytrvalost. 4 kluci s nejlepšími výsledky, mezi kterými jsem byl i já, postoupili do regionálního kola, které se konalo v Teplicích. Zde se zúčastnilo 32 fotbalistů. Regionální kolo bylo ještě v Praze, Brně a na Slovensku. Z Teplic jsem se pak dostal až do finále, které se konalo v Praze.

Jak probíhalo testování na této akci? Na co jste se museli zaměřit?
Trenéři Sparty, kteří nás trénovali na této akci, si připravili různá kombinační cvičení, při kterých zjišťovali, jaké máme kvality. Trenéři lpěli na rychlost, kvalitu a přesnost provedení. U hráčů, kteří je zaujali, si dělali plusy.

Jaká byla konkurence?
Konkurence byla vysoká. Všech 60 hráčů se snažilo a pracovalo na 100% a nevypustili ani jeden sprint či souboj. Všichni se chtěli dostat do trojice vybraných, kteří z Česka a Slovenska postoupili do Barcelony.

Dokázal ses dostat do trojice vybraných, kteří postoupili do světového finále v Barceloně. Jaké byly Tvé pocity, když zaznělo Tvé jméno mezi postupujícími?
Abych pravdu řekl, tak si toho moc po vyhlášení nepamatuji, byl jsem hrozně překvapený, neboť jsem to vůbec nečekal. Že jsem postoupil do Barcelony, jsem si začal pořádně uvědomovat až po dvou dnech.

Co Tě v Barceloně čeká a co lze získat?
V Barceloně mě čeká spousta dřiny, ale i skvělých zážitků. Získám určitě hodně zkušeností. Navíc by tam měli být světově známí trenéři a hráči, takže si to chci užít.

Čeho bys chtěl na světovém finále dosáhnout? Jaké budeš mít cíle?
Samozřejmě bych se chtěl dostat mezi těch TOP16 vybraných fotbalistů a vím, že to bude nesmírně těžké. Ale udělám pro to všechno a snad se to povede.

Připravuješ se na světové finále nějak speciálně?
Dostal jsem individuální plán, který mám pro své zdokonalení. Chodím trénovat buď ráno, nebo večer. K tomu mám ještě normálně trénink s týmem.

Máš nějaký vysněný tým, který by se Ti případně díky úspěchu v Barceloně mohl splnit?
Kdybych se dostal mezi 16 vybraných, znamenalo by to velký posun v mé kariéře a třeba i šanci zahrát si za můj vysněný tým FC Chelsea. To je ovšem nereálné.

Letos Tě ale ještě čeká sezona za dorost U19, s čímž půjdeš do nové sezony?
Chci být opora týmu, vyhrát co nejvíce zápasů. Bylo by skvělé, kdybychom se prali o vítězství v dorostenecké lize.

Čeho bys chtěl ve své kariéře dosáhnout?
Chtěl bych se jednou fotbalem živit. To je můj takový první velký cíl. Až kdyby se mi to povedlo, mohl bych si říct, kde bych chtěl jednou hrát a dosáhnout na další svůj cíl.

Dane, díky za rozhovor a za redakci fksokolov.cz Ti přeji hodně štěstí nejen při světovém finále Nike The Chance.
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner