Letní příprava: Shrnutí dalšího týdne

 
Letní příprava: Shrnutí dalšího týdne
 
út 10.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Do konce letní přípravy chybí už jen tři týdny a Baník bude čekat první ostré utkání. V posledních dnech však měli baníkovci hodně napilno. Ve čtvrtek vybojovali na turnaji v Berouně druhé místo a v sobotu porazili Most 3:1. A právě o posledních zápasech jsme mluvili s koučem Baníku Alešem Jindrou.

V Berouně se fotbalisté Baníku utkali s dvěma silnými soupeři. V semifinále turnaje narazili Západočeši na vítěze posledního ročníku II. ligy FK Ústí nad Labem. Díky brance Petra Šímy si baníkovci zajistili postup do finále. "Proti Ústí jsme odehráli velmi kvalitní první poločas, měl jsem z toho dobrý dojem. Ve druhém už to z naší strany bylo horší, soupeř nás tlačil, ale my jsme utkání dohráli do vítězného konce," zhodnotil první utkání trenér Baníku. Ve finále čekal na sokolovské hráče další druholigový soupeř. Bohemians Praha v druhém semifinále vyřadili již prvoligovou Jihlavu a s Baníkem si to rozdali o turnajové prvenství. Během základní hrací doby branka nepadla, a tak o všem rozhodl penaltový rozstřel. V něm byli úspěšnější Pražané, Baník tak skončil druhý. "I proti Bohemians jsme měli lepší první poločas, byli jsme aktivnější. Pak už nám docházely síly a po penaltovém rozstřelu jsme prohráli. Ale to nebylo až tak důležité," řekl k druhému utkání Aleš Jindra. Celkově však byl kouč Baníku s vystoupením svých svěřenců spokojen. "Turnaj byl pro mne v této fázi přípravy vcelku pozitivní, čekaly nás dva zápasy rychle za sebou a v tom vedru to bylo náročné. Odnesl jsem si poznatek, že pokud jsme na tom fyzicky dobře a máme síly, hra již naplňuje mé představy. Ještě však máme tři týdny na to, abychom se ještě víc zlepšili," uzavřel téma berounského turnaje trenér A mužstva.

V pátek měl tým lehký trénink a v sobotu jej čekal na hřišti v Královském Poříčí další celek, se kterým se baníkovci potkají v následující sezóně, FK Baník Most. Po prvním poločase byl stav nerozhodný, ve druhém se podařilo Baníku dvakrát skórovat, a tak si na své konto připsal vítězství 3:1. "Po náročném turnaji v Berouně jsem nechal odpočívat pět hráčů stabilní základní sestavy. Další hráči, kteří dostali prostor, si nepočínali vůbec špatně. Slušný dojem zanechal Lukáš Hrubý z Karlových Varů a i Tůma s Pachtou a Jankovským hráli solidně. Nakonec se projevila naše zkušenost a kvalita. Na druhou stranu je potřeba říci, že Most hrál v hodně kombinované sestavě, jsou ve fázi hledání a tvoření nového mužstva. Po poslední sezóně mají minimum hráčů, a tak by se dalo poznamenat, že jsme v podstatě nehráli proti druholigovému týmu. Jsem rád, že se prosadili oba naši útočníci, konečně se jim podařilo skórovat. Viděl jsem je v akci ve vzájemné spolupráci. Samozřejmě také hledím i na výsledek a ten je pro nás pozitivní," nepřeceňoval trenér Jindra výhru nad Mostem.

Co se složení a pohybu v kádru týče, poslední týden nepřinesl z pohledu sokolovského fanouška nic podstatného. V příštích dnech by se to ale mělo změnit. "Ještě je předčasné říkat jména, ve čtvrtek se vrátí sportovní ředitel pan Hejret a s ním budeme připravovat kádr na soustředění do Zruče u Plzně. Na něj odjede 18 hráčů a dva gólmani. Ještě však hledáme vhodné hráče, chtěli bychom doplnit záložní řadu. Také doufám, že se povede dovést do konce příchod útočníka Davida Vaněčka a Antonína Holuba. Tento týden nás žádné utkání nečeká, ale vrcholem týdne bude modelové utkání. Uvidím tak všechny hráče a je to lepší, než narychlo shánět soupeře."


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner