Baník obsadil v Berouně druhé místo

čt 5.7., Lukáš Švéda, Jakub Vais

B e r o u n - V semifinále berounského turnaje si svěřenci Aleše Jindry poradili s vítězem loňského ročníku II. ligy FK Ústí nad Labem 1:0. O jedinou branku se postaral nováček v sokolovském dresu Šíma, který se trefil ve 27. minutě. Soupeřem Baníku ve finále byli Bohemians Praha. V utkání branka nepadla, a tak o vítězi rozhodovaly penalty. V těch se lépe dařilo soupeři, a tak Baníku patří druhé místo.

Baník se již potřetí za sebou zúčastnil turnaje v Berouně. Po druhém místě v roce 2010 obsadili sokolovští hráči minulý rok čtvrtou příčku. Letos si počínali o poznání lépe. V semifinále porazili brankou Šímy v závěru první půle Ústí nad Labem. Ve druhém semifinále porazili Bohemians Praha Jihlavu 2:1 a stali se tak soupeřem Baníku ve finále. V něm diváci na berounském stadionu marně čekali na branku, a tak přišly na řadu penalty. V sokolovském dresu se sice prosadil mladík Tůma, v další sérii však Čada neproměnil, zatímco Grussmann rozhodl o vítězství Střížkova. Třetí místo získali také po penaltách fotbalisté Jihlavy. Nejlepším hráčem Baníku na turnaji byl zvolen Zbyněk Vondráček.

FK Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)

Branky: 27. Šíma

Sestava Baníku: Bertelman - Dřížďal, Dvorník, Vondráček, Šíma - Vrtělka, Čada - Benda, Holub, Vaněček I. - Vaněček II.

Sestava Ústí n/L: Zacharda - Folwarczny, Džuban, Valenta, Kasaj, Benčík, Gulajev, Dragoun, Novák, Tenno, Červenka

FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha 0:0, 1:3 na pen.

Penalty: Tůma, Čada (nedal) - Krystan, Kuzmanovič, Grussmann