Šmerda: Obě branky byly zbytečné

 
Šmerda: Obě branky byly zbytečné
 
po 21.9., Petr Gono

S o k o l o v – Kapitánskou pásku v utkání s Hradcem Králové nosil Jaromír Šmerda. I on byl po zápase hodně zklamaný, když Baník prohrál 1:2.

„Z výsledku jsme hodně zklamaní. Dostali jsme dva zbytečné góly. Hrozné góly,“ kroutil nevěřícně hlavou.

Baník měl v utkání častěji míč pod kontrolou. Vytvořil si několik šancí, ale mezi tři tyče se nikdo v zeleno-černém dresu v prvním poločase netrefil. „Takový už je fotbal. Myslím si, že jsme byli lepší. Bohužel nám to tam nespadlo,“ pokrčil Šmerda rameny.

Hradečtí „votroci“ vsadili na zabezpečenou obranu. „Výborně bránili a my jsme se k nim nemohli dostat. Podařilo se nám dát gól ze standardky. Měli jsme to udržet,“ pokračoval.

Ve druhém poločase se Baník dostal do vedení a mohl být v klidu. „Byli jsme v klidu, ale dostali jsme dva góly. Jeden jsme dostali z dálky, kdy to výborně trefil Fischer. Upřímně řečeno nevím, jak takovouto situaci bránit,“ přidal.

Druhou branku inkasoval Baník po dlouhém autu. „Bohužel, takový už je fotbal. Jak už jsem řekl, byli jsme celé utkání lepší a nezasloužili jsme si prohrát,“ konstatoval Šmerda.

Před utkáním trenér Purkart poukazoval na nebezpečí ze standardních situací. „Hradec hrozil ze standardek, ale moc jich nekopal. My jsme si dávali veliký pozor, abychom jim tu příležitost nedávali. Dokázali jsme uhlídat jejich vysoké hlavičkáře, ale paradoxně jsme dostali góly z něčeho jiného,“ pokračoval sokolovský kapitán.

V závěru si Baník vytvořil několik šancí. Akce Robina Dejmka volala po vyrovnání. „To se prostě stane. Šlo to těsně vedle. K tomu se dá snad jenom říci, že to byla škoda,“ poznamenal zklamaný Škarda.

Baník prohrál první utkání v osmém kole. Přesto byl Jaromír Šmerda nespokojený. „My chceme vyhrát každé utkání. Proto ten fotbal hrajeme. Je jedno jestli jsme sedmkrát neprohráli nebo ne. Doma před vlastními diváky chceme na plno bodovat,“ dodal.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner