Purkart: Prohráli jsme po vlastních chybách

 
Purkart: Prohráli jsme po vlastních chybách
 
ne 20.9., Petr Gono

S o k o l o v – Hradečtí „votroci“ jsou pro sokolovský Baník zakletý soupeř. Na jaře zvítězili na stadionu ve Slovenské ulici 4:1. V sobotu pak 2:1. „Prohráli jsme po našich hrubých chybách,“ zlobil se trenér Purkart.

Po utkání bylo v šatně Hradce Králové veselo. „V prvním poločase bylo vidět, že oba celky ví, co ten druhý hraje. Proto byl tak opatrný začátek,“ začal se ohlížet za utkáním trenér hostí Václav Kotal a pokračoval: „Oba celky se snažili hrát na rychlé protiútoky,“

vypozoroval Kotal.

Jak Sokolov, tak Hradec Králové se v dosavadních kolech prezentovali velice pozornou obranou. „Až na náš výpadek ve Vlašimi tak stavíme hru na obraně. To samé hraje i Sokolov. Proto jsme se nechtěli bezhlavě pouštět do útočení a otevírat zadní řady,“ pokračoval Kotal.

Ve druhém poločase už branky padat začaly. „Gól Sokolova ze standardky ovlivnil celé utkání. Naši hráči si uvědomili, že jestli chtějí uspět, tak musí více běhat. Začali jsme chodit více do rizika v útočné fázi a to se nám vyplatilo. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ dodal.

Sokolovský kouč Stanislav Purkart souhlasil se svým kolegou z Hradce Králové. „Věděli jsme, že Hradec velice dobře brání, a že nás nechá i hrát a bude chtít získávat míče ve středu pole,“ přidal se Purkart.

Baníkovci do určité doby plnili trenérovy pokyny. „Do první branky jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Byli jsme trpěliví a čekali na branku, která následně přišla,“ pokračoval Purkart.

Gólu se necelých dva tisíce diváků dočkalo. „Pro mě z nepochopitelných důvodů jsme začali dělat veliké chyby. Při první brance jsme nechali soupeře vystřelit, i když jsme měli na vápně čtyři hráče. Při druhém prohrajeme čtyři hlavičkové souboje a zase si necháme dát gól,“ láteřil Purkart.

Baník to následně zkusil vysokými míči. „Bylo to hodně těžké, protože Hradec má vysoké stopery a chodit do plných také nebylo nakonec k ničemu,“ pokračoval.

Konstatování na závěr: „My jsme si to utkání prohráli vlastními chybami. Místo toho, abychom po vedoucí brance byli na koni, tak jsme nechali Hradec dvěma lacinými góly zápas zvrátit,“ uzavřel.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner