Hra Sparty neodpovídá jejímu postavení, varují před zápasem trenéři Baníku

 
Hra Sparty neodpovídá jejímu postavení, varují před zápasem trenéři Baníku
 
pá 30.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Baník se tento týden ocitl v nezáviděníhodné situaci. Na začátku týdne mužstvo opustilo trenérské duo Látal - Neček, kteří zamířili do prvoligové Ostravy. Baníkovci tak museli sáhnout k provizornímu řešení, v utkání se Spartou B mužstvo povedou Vítězslav Hejret, sportovní ředitel, a Jiří Dreiseitl, druhý asistent u sokolovského áčka. Přes všechny komplikace chtějí Západočeši v Praze uspět, zároveň však varují před kvalitou sobotního soupeře.

Oba současní kouči ví o síle sparťanské juniorky a vypichují její přednosti. I když jsou mladí sparťané na posledním místě, jejich hra výsledkům neodpovídá. "Samozřejmě díky rychlé změně na trenérském postu jsme neměli možnost vidět Spartu naživo, ale viděli jsme jejich zápas v Karviné, kde sice prohráli o branku, ale výkonem nebyli horší. Myslím si, že informací máme dost. Pokud bych je měl charakterizovat, tak mají dobře zvládnuté brejky, jsou to rychlí hráči a čekám, že se doma budou chtít prezentovat aktivně. Já říkám, že v druhé lize nemáte slabého soupeře, ale absolutní kvalita je u nás, takže to na Spartě musíme potvrdit," říká Jiří Dreiseitl a sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret souhlasí: "Bez ohledu na umístění se jedná o kvalitní tým. Musíme eliminovat jejich rychlost a předčit je naší technickou vyzrálostí."

Baníkovci se během týdnu museli vypořádat s nečekanou změnou, ale tato situace by sokolovské mužstvo neměla pro zápas se Spartou ovlivnit. Oba trenéři se shodli, že v týdnu se s týmem pracovalo bez problémů a všichni jsou na sobotní utkání připraveni. "Samozřejmě jsme to nečekali, ale během týdne to snad nebylo znát. Tréninky běžely plynule bez ohledu na změnu. Hráči znají jak Jirku, tak mě, my naopak známe je, takže to proběhlo bez problémů. Jistě nějaké odlišnosti byly, každý trenér má svá specifika, ale vše bylo, jak má být." Jiří Dreiseitl dodává, jak během týdnu stihl mužstvu předat svoji představu o hře Baníku. "Každý trenér má nějakou představu. Já jsem chtěl změnit to, na co jsem měl jiný pohled. Samozřejmě nevíme, jak dlouho tohle provizorium bude trvat, ale nemůžeme všechno překopat. Nějaké věci změníme, ale směrem dozadu budeme hrát prakticky stejně. Chtěl jsem během týdne trochu pozměnit hru dopředu, jak rozehrávku, tak pohyb hráčů. Na Spartě už by to mělo být vidět."

A jak si Baník v Horních Počernicích proti juniorce Sparty Praha povede, můžete sledovat jak na našich stránkách, tak i na serveru onlajny.cz. Pro připomenutí, utkání začíná v sobotu 31. března od 10:15.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner