Po dvou týdnech Baník hraje venku. Představí se na Spartě B

 
Po dvou týdnech Baník hraje venku. Představí se na Spartě B
 
st 28.3., Jan Kašpar

S o k o l o v – Poté, co baníkovci zaznamenali první jarní vítězství, které si připsali v sobotu proti Třinci, zajíždí na hřiště posledního celku druhé ligy. Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce by se mohlo zdát, že půjde o nezajímavé utkání. Opak je však pravdou. Z Baníku na začátku týdne nečekaně odešlo trenérské duo Látal-Neček a Baník tak do Prahy pojede s provizorním složením realizačního týmu. O Spartě B, i přes její chabý bodový zisk, je zase známo, že mladí letenští hráči jsou vždy nesmírně nepříjemným a houževnatým soupeřem.

Jak se podepíše náhlý odchod trenérů na výkonu Baníku?

Jistě většina fanoušků sokolovského Baníku zaznamenala, že v pondělí přišel náš tým o hlavního kouče Radoslava Látala, který i spolu se svým asistentem Jiřím Nečkem přešli do Baníku Ostrava, aby tamnímu klubu zachránili prvoligovou příslušnost i pro příští soutěžní ročník.

Doposud není známo jméno nového trenéra Baníku, a týmu se tak zatím ujali sportovní ředitel Sokolova Vítězslav Hejret a Jiří Dreiseitl. Ten působí jako asistent na lavičce Baníku, tak vede třetiligové mužstvo Karlových Varů. Dá se očekávat, že tato dvojice bude koučovat sokolovské i v zápase právě proti Spartě B.

Pojďme si ale připomenout, jak Baník hrál minulý týden. To před domácím publikem sehrál zápas s Fotbalem Třinec. V první polovině hry vládl domácí Sokolov zápasu a zaslouženě vedl 2:0 a kráčel tak k prvním třem bodům po zimní pauze. Hosté sice v závěru dokázali vstřelit kontaktní bod, kolaps se zápasu se Znojmem se ale neopakoval a baníkovci mohli slavit.

Baník si vítězstvím vybojoval zpátky páté místo, které drží před Zlínem (jenž má stejně bodů; 31) jen o lepší skóre.

Beznadějně poslední Sparta B čeká na první jarní body. Zabere proti Sokolovu?

Tým Sparty B. Kádr napěchovaný mladými talenty nejen sparťanského, ale i českého fotbalu. Jmenujme například útočníka Petra Putze, nebo sokolovského odchovance, Romana Poloma. Nejlepším střelcem týmu ale Lukáš Juliš, který se v probíhající sezoně zatím trefil třikrát.

Poslední dosavadní zápas sehráli Pražané v Karviné, kde prohráli 2:1. Mladí sparťané navíc na jaře zatím pokaždé prohráli a vstřelili jen jeden gól. Sparta B se krčí na samém chvostu tabulky a s pouhými deseti body ztrácí na první nesestupovou pozici, kterou drží Čáslav, 11 bodů.

Baník by v zápase měl být jasným favoritem. To podporuje i fakt, že v podzimním střetnutí těchto soupeřů Sokolov na domácí půdě zvítězil 2:0. Za náš tým se trefili Mlika a Vaněček. Druhý jmenovaný se před týdnem vrátil po zranění do základní sestavy, stejně jako stoper Pepa Dvorník.

Poslední vzájemný zápas:

7. kolo, sobota 17.9.2011
Baník – Sparta B 2:0 (0:0); branky: Mlika, Vaněček

Baník: Buček - Dřížďal, Hájovský, Dvorník, Hanzlík - Glaser (73. Benda), Vrtělka, Čada (57. Geňo), Šindelář, Vaněček - Mlika (89. Dvořák)

Sparta B: Kamenár - Sus, Brabec, Doležal, Frýdek - Uljaky (59. Jirásek), Tomášek, Rada, Podaný - Jeřábek, Putz (46. Nádeníček)

Poslední zápasy obou soupeřů:

Karviná – Sparta B 2:1
Sparta B: Holý - Jánoš, Tomášek, Krch, Frýdek - Kadeřábek (82. Rada), Jirásek (38. Hušek), Folprecht, Hybš - Juhar, Sýkora

Baník – Třinec 2:1
Baník: Buček - Dřížďal (K), Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Glaser (80. Dvořák II), Čada (65. Hrošovský), Metelka, Vaněček (89. Benda) - Krmenčík, Strnad

Baník je favoritem, splní očekávání?

Dokáže Baník navázat na vítězství proti Třinci a přiveze z hlavního města tři body, nebo domácí mladíci v rudých dresech překvapí a oživí svoje naděje na záchranu? Jak souboj dopadne, se dozvíme v sobotu 31.3., zápas začíná v 10:15 a sledovat jej můžete online na serveru onlajny.cz.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner