Trenér Látal: První poločas byl dobrý, druhý už horší

po 26.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Ve čtvrtém jarním utkání konečně sokolovští fotbalisté zabodovali naplno. Stejně jako před čtrnácti dny se Znojmem Baník také vedl 2:0, hosté z Třince sice snížili, ale Baník své těsné vedení uhájil. Radoslav Látal na tiskové konferenci zhodnotil výkon svých svěřenců.

Baníkovci se dočkali svého prvního jarního vítězství. Na domácím stadionu porazili fotbalisty Třince 2:1, když o své výhře rozhodli již v prvním poločase. A jak byl se zápasem spokojen trenér Baníku Radoslav Látal? "Dneska jsme potřebovali tři body, bylo to pro nás důležité utkání. To jsme nakonec získali. První poločas nám celkem vyšel, i když nějaký nedostatky tam ještě byly. Ten první poločas byl celkem slušný, Strnad tam měl ještě nějakou šanci. Potom se nám stalo to samé, co se nám stalo se Znojmem. Přestali jsme úplně hrát, odešla nám středová záloha. Ve středu nám propadávaly balóny, tam jsme nehráli a zákonitě přišel trest v 84. minutě. Nakonec jsme ten zápas dohráli, oproti utkání se Znojmem byl konec podle mých představ. Drželi jsme balón na jejich polovině. Druhý poločas byl z naší strany špatný. Myslel jsem, že když povedeme 2:0, že si hráči víc dovolí, víc se odvážou a stres z nich spadne. Budeme muset na tom zapracovat a zlepšit to."

Narozdíl od předchozího zápasu se Znojmem Baník koncovku utkání zvládl a své vedení udržel až do konce. Trenér Látal se ještě k druhému poločasu vrátil. "Koncovku jsme dneska zvládli, ta špatná nebyla, za to druhý poločas ano. Hráči si samozřejmě uvědomovali, že jsme dnes potřebovali vyhrát. Potřebovali jsme tři body, protože se Znojmem jsme je ztratili. Věděli jsme, že Jihlava prohrála, a tak jsme se chtěli dotáhnout zase na špici tabulky. V klukách je nějaké to podvědomí, že dnes museli vyhrát, takže je možné, že se báli o výsledek a zatáhli se. Velkou chybou však byla kombinační hra, nepodrželi jsme vepředu balón, nedohrávali jsme křídelní akce a brejky. Myslím si, že důvod, proč se ten druhý poločas tak nepovedl, je v hlavách hráčů."

Pro trenérské duo Látal - Neček šlo o poslední zápas na lavičce Baníku. Jejich novým působištěm bude ostravský Baník, o jejich nástupcích se vedou jednání.