David Vaněček se vrátil do základní sestavy

 
David Vaněček se vrátil do základní sestavy
 
po 26.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Poprvé nastoupil v jarní části druhé ligy v základní sestavě a poprvé Baník na jaře také zvítězil. Svým výkonem k tomu přispěl právě i David Vaněček, jenž jinak patří k základním stavebním kamenům FK Baník Sokolov. David se v současné době vrací do formy po zranění, které si přivodil během zimní přípravy. Po zápase s Třincem jsme oblíbeného záložníka Sokolova požádali o krátký rozhovor.

V utkání s Třincem první jarní vítězství… Asi se Vám ulevilo?
To zcela určitě. Po těch třech zápasech, které se nám vůbec nepovedly, jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Myslím si, že i v první půli to bylo znát, že jsme zatím šli. Dali jsme i dva góly. Druhý poločas již z naší strany nebyl takový a opět jsme dostali góla v závěru. Ale nakonec jsme to udrželi, takže jsme šťastní.

V prvním poločase jste se obranou Třince poměrně dost dostávali do šancí…
Chtěli jsme míč dát na zem, dostávat se do stran a centrovat to před bránu. Věděli jsme, že s tím budou mít problémy a takhle jsme i dali oba góly. Takže si myslím, že naše taktika nám vyšla.

Na druhé straně, dle mého názoru, podala sokolovská obrana kvalitní výkon a stoperská dvojice Dvorník-Vondráček zahrála výborně…
Strašně nám pomohlo, že se do hry vrátil Pepa Dvorník, zkušený kluk, který nám tam trochu chyběl, a jeho návrat byl znát na výkonu celé obrany.

Vrátil jste se do základní sestavy i vy, jak jste se cítil?
Byl jsem v zimě zraněný a teď jsem se konečně dostal na hřiště od začátku. Cítil jsem se dobře, i když ke konci mi docházeli trochu síly. Ale v pohodě, šlo to.

Dá se říct, že jste zpátky ve stoprocentním stavu?
Určitě ve stoprocentní formě ještě nejsem, ale dostávám se do toho a snad to bude lepší a lepší každým zápasem.

V dalším kole nás čeká béčko Sparty, poslední tým tabulky. S čím k zápasu pojedeme?
Nebude to lehké utkání. Jestli se chtějí zachránit, tak už příliš dalších šancí mít nebudou. Uvidíme, jak se posílí. Nebo jestli tam budou mladí kluci, kteří budou zcela jistě hodně nepříjemní, protože se rvou o ligu. My tam pojedeme hrát ze zabezpečené obrany, abychom nedostali góla a vepředu nějaký gól určitě dáme. Pojedeme tam pro vítězství.

V prvních třech jarních kolech jsme získali jen bod, přesto tabulka je i nadále vyrovnaná. S čím půjde Baník do posledních deseti kol?
Je to tam všechno hrozně vyrovnaný. My se teď dostaneme tímhle vítězstvím někam na páté místo. Ale nekoukáme dopředu, dozadu. My chceme být co nejvýš…

Díky Davide za rozhovor
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner