Dorostenec Matěj Kravar v A-týmu: Mám rád výzvy...

 
Dorostenec Matěj Kravar v A-týmu: Mám rád výzvy...
 
st 21.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Dorost U19 v neděli vyhrál i druhý jarní zápas, čímž se dostal již na pátou příčku České ligy dorostu U19. Celý zápas odehrál na postu defenzivního záložníka Matěj Kravar, jenž sice věkově spadá ještě do kategorie U17, ale již patří k základním stavebním kamenům baníkovského nejstaršího dorostu. Matěj se navíc v pouhých šestnácti letech již zapojil do přípravy A-týmu FK Baník Sokolov. V budoucnu by tak diváci mohli v dresu druholigového Baníku sledovat dalšího odchovance….

Matěji, na jaře má dorost U19 dva zápasy, dvě výhry, dá se říct, že je tým ve formě?
Ve formě určitě jsme, ale nechci nic zakřiknout. O víkendu nás čeká velmi náročné utkání v Příbrami, kde to bude těžké, ale máme kádr na to, abychom dokázali bodovat.

V minulém kole jste porazili Vary, hecovali jste se svými kamarády, kteří hrají ve Varech?
No tak vyhecovaný zápas to byl, jelikož ve Varech působí hráči z Baníku, ale důležité bylo, že jsme udrželi nervy na uzdě a získali tři body.

Jak jsi viděl nedělní zápas s Pískem ze svého pohledu?
První půle byla výborná, snažili jsme se hrát kombinačně. Trenér nám dal před zápasem pokyny, že nakopávají dlouhé balóny do křídel, ale s tím jsme se dokázali vypořádat. Když bylo třeba, obrana odcouvala a bylo to v pohodě. Co se druhé půle týče, tak jsme trošku polevili, ale ne natolik, aby Písek dokázal zvrátit výsledek zápasu. Zápas jsme měli pod kontrolou a získali tak důležité tři body.

Jak bys ohodnotil svůj výkon?
Minulý týden s Varama jsem z mého pohledu zahrál lepší zápas, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli. To mám potom skvělý pocit, i když se mi zápas nepovede podle mých představ.

Teď jste dvakrát vyhráli, jak by se dorostu U19 mohlo na jaře dařit?
Doufám, že se dařit bude a skončíme na dobré pozici. Osobně bych rád skončil do 3. místa, i když budeme muset udělat velký kus práce.

Přejděme k Tobě… V kolika letech jsi začal s fotbalem, kdo Tě k němu přivedl a působil jsi i v jiných týmech?
S fotbalem jsem začal již v 6 letech, k fotbalu mě přivedli rodiče a děda. Jsem odchovancem, v jiném týmu jsem nepůsobil.

V současné době nastupuješ za dorost U19, ačkoliv věkově spadáš stále ještě do kategorie U17, jak se vyrovnáváš s tím, že nastupuješ proti starším soupeřům?
Jsem na to zvyklý, sedí mi tvrdá hra, která v soutěži určitě je. Myslím, že s tím nemám žádný problém, dokázal jsem se s tím vypořádat. Ostatní hodnocení nechám na trenérech.

Kdo Tě vidí na hřišti, ví, že jsi typem bojovníka, který se nebojí žádného souboje. Co děláš pro to, abys v osobních soubojích byl úspěšný?
Dřít a jenom dřít v tréninkovém procesu a v zápasech. Zajdu také i do posilovny…

Kolik času týdně věnuješ fotbalu?
Na hřišti jsem prakticky každý den nejméně hodinu a půl, mezitím posilovna. Mám to každý den nabitý, i když někdy si i raději přidám.

Co děláš, když zrovna nejsi na tréninku nebo zápase, jaké jsou Tvoje záliby?
Tak rád hraji tenis, trávím čas s rodinou, přáteli, se svojí přítelkyní, samozřejmě nesmím zapomenout na školu.

V zimní přestávce ses zapojil nejen do přípravy dorostu, ale i A mužstva, jak příprava probíhala? A jak náročné to bylo?
Jsem moc rád, že jsem se mohl připravovat s A-týmem, že jsem dostal tu příležitost. Příprava probíhala asi tak, jak jsem si to představoval – tréninky v tempu, na velmi vysoké úrovni, do toho víkendové zápasy. Určitě to náročné bylo, ale s tím jsem mohl počítat. Zimní přípravy jsou vždy takové „nepříjemné“ ve většině klubech.

Prozraď, jaké jsi měl pocity, když jsi poprvé vstoupil do kabiny A mužstva?
Pocity jsem měl smíšené, nevěděl sem, jak mě hráči přijmou a co očekávat. Ale nakonec vše bylo v pořádku, hráči mě přijali mezi sebe.

Který z hráčů Tě v A mužstvu nejvíce zaujal a čím? Pomáhal Ti někdo?
Určitě se mám od všech co učit, jsou tam kvalitní hráči. Nejvíce mě zaujal Franta Dřížďal a Pepa Dvorník, to jsou ti, kteří si přidávají, běhají před ostatníma, udávají tempo, to se mi na nich líbí. Pomáhají mi asi všichni, na kohokoliv se můžu obrátit a on mi poradí.

Měl jsi na hřišti k druholigovým hráčům respekt, nebo jsi do toho šel naplno, jak je u Tebe zvykem, tedy „hlava-nehlava“?
Tak určitě malý respekt byl, ale snažil jsem se na to nemyslet. Šel jsem do toho naplno, i když jsem věděl, že to jsou zkušení hráči z prvoligových týmů, nebál jsem se. Mám rád výzvy…

Když porovnáš tréninkové jednotky A mužstva a dorostu, v čem je rozdíl?
Abych řekl pravdu, kvalita je trochu jinde. Určitě v A-mužstvu se nabírá větší kondice než v dorostu a mnoho dalších aspektů.

Zjistil jsi, na čem ještě musíš pracovat anebo třeba i čím by ses mohl případně v budoucnu prosadit?
Tak pracovat bych měl na rychlosti, ale zdokonalovat se chci ve všem. Prosadit? Budu se snažit preferovat můj styl hry a snad se budu moci prosazovat dobrou herní připraveností.

V dorostu můžeš ještě hrát dvě sezony, čeho bys ale chtěl v těchto sezonách dosáhnout?
Doufám, že bude pořád dorostenecká liga a bude se hrát na co nejvyšších příčkách. Chci pracovat pro tým, pořád se zdokonalovat, učit se nové věci.

Jaké jsou pak Tvoje fotbalové cíle do budoucna, čeho bys chtěl v budoucnu dosáhnout?
Tak mým snem odmalička bylo zahrát si za londýnský celek Chelsea, ale to je asi nepravděpodobné. Budu se snažit, abych si zahrál první ligu, v létě bych chtěl znovu nakouknout do druholigového Áčka. Doufám, že bude sloužit zdraví, to je nejdůležitější. Pak se uvidí co dál.

Matěj Kravar

Post: defenzivní záložník
narozen: 13.5.1995

Dotazník:

Přezdívka : Maty
Oblíbená muzika: Pop, Rock
Oblíbený herec: Sean Faris
Oblíbený film: Gól, Nikdy to nevzdávej
Oblíbené pití: Džus
Oblíbené jídlo: Kuřecí maso, rýže, zelenina
Oblíbený klub: FC Chelsea a samozřejmě FK Baník Sokolov
Oblíbený hráč: Michael Essien
Neoblíbený soupeř: Nemám


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner