V obraně nám to vázne, přiznává Jiří Neček

ne 18.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Baník ani ve třetím jarním utkání nebodoval naplno, na hřišti lídra soutěže FK Ústí nad Labem nedal gól a prohrál 0:2. Jiří Neček vidí hlavní příčinu v obraně, kde na stoperských místech musí zaskakovat hráči z jiných postů. I proto už asistent trenéra Látala vyhlíží návrat Josefa Dvorníka.

Baníkovci poprvé inkasovali v 18. minutě z kopačky Holka. Do konce první půle však měli sokolovští fotbalisté několik vyložených příležitostí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V druhém poločase padla také jen jedna branka, bohužel však jen do Bučkovy branky. A jak utkání viděl Jiří Neček?

"Podali jsme lepší výkon než v Brně, ten už byl lepší i doma proti Znojmu. Ale je cítit, že nemáme stopery. Franta Dřížďal je zkušený, ví, jak to má hrát, ale stoper to není. V tomhle momentě nám chybí Pepa Dvorník. Zrovna teď v Ústí se to ukázalo, vzadu nám prostě vázne souhra. Na druhou stranu jsme měli několik šancí, ale ty nám bohužel nevyšly. V dobré pozici byl Zbynďa Vondráček, hlavičkoval sám na malém vápně, ale poslal to brankářovi do náruče. Dobře hlavičkoval i Frant Dřížďal, ale taky se netrefil. No a do třetice mohl dát gól Hrošovský. Kdyby jsme proměnili, mohlo být srovnáno nebo jsme i mohli vést. Místo toho jsme inkasovali. Nemůžu hráčům vytýkat, že by nebojovali. Snaží se, ale vzadu děláme zbytečné hrubky, gól soupeři skoro darujeme. Doufám, že proti Třinci už bude k dispozici Dvorník. Ale musíme být opatrní, zranění hlavy je nevyzpytatelné."