František Metelka: Máme na první pětici...

 
František Metelka: Máme na první pětici...
 
po 12.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – První jarní domácí utkání bylo také premiérou pro nejčerstvější posilu Baníku. V záloze se objevil urostlý František Metelka, jenž v zimní přestávce přišel do Sokolova z polského Bielsko Biale. Po zápase jsme nového hráče v dresu Baníku, i přes jeho velké zklamání, krátce vyzpovídali.

Františku, první utkání za Baník Sokolov, ale po konci zápasu jste zklamaný…
Zklamaný jsem. V 80. minutě jsme vedli 2:0 a v koncovce jsme dostali dva góly, takže zklamaní určitě jsme. Podle mě jsme dneska ztratili dva body.

Vedli jsme 2:0, měli zápas pod kontrolou, přesto jsme nevyhráli, proč k tomu podle Vás došlo?
My jsme věděli, že to bude hodně těžké a bojovné utkání. Znojmo vyhrálo první zápas 4:1 nad Zlínem, takže jsme věděli, že je to kvalitní mančaft. Myslím si, že jsme se na soupeře připravili dobře, měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme dali gól, ve druhém poločase jsme přidali druhý a hráli jsme v pohodě. Ale pak po dvou standardkách, jeden roh, jeden aut, jsme dostali góly.

První gól Znojma vypadal z hlediště jako velmi sporný. Jak jste to viděl vy ze hřiště?
Abych se přiznal, tak já jsem to neviděl, byl jsem na první tyči. Ale co říkal Tonda Buček, tak gól nebyl, ale já opravdu nevím. Těžko se mi to hodnotí…

V Baníku Sokolov jste novým hráčem, jak na Vás klub působí?
Jsem tady zatím 14 dnů, ale jsem spokojený. Myslím si, že managament i trenéři pracují na té nejvyšší úrovni. A já jsem spokojený, že tady mohu hrát.

Jak k tomu došlo, že jste se ocitl v Sokolově?
Já jsem byl dva roky v cizině. Nejprve ve Slovinsku, poté v Polsku, kde mi skončila smlouva. Měl jsem něco rozjednaného ještě v zahraničí, ale nevyšlo to. Po kontaktu s trenérem Látalem jsem přijel do Břeclavi na herní soustředění, domluvili jsme se na podmínkách a jsem tady.

Kterými kluby jste prošel před Baníkem?
Já jsem odchovancem Opavy, poté jsem hrál pět let v Baníku Ostrava a jak jsem říkal, rok jsem byl ve Slovinsku ve Velenje a rok v Polsku v Bielsku Biala.

Čeho byste chtěl v dresu Baníku dosáhnout?
Já si myslím, že po podzimní části soutěže máme dost bodů na to, abychom hráli na špici… Škoda, že jsme si to dneska tak pokazili. Ale věřím, že máme na to, abychom se v té první pětici udrželi.

Závěrem, měl byste nějaký vzkaz pro fanoušky?
Určitě. Mně se tady líbí ten stadion, je krásný. Fanoušci také chodí, tak já bych je rád pozval na další zápasy, aby přišli v hojném počtu, a my budeme bojovat, abychom je nezklamali.

FRANTIŠEK METELKA

narozen: 8.4.1980
výška: 187 cm
váha: 77 kg
post: záložník
číslo dresu: 24
bývalé kluby: Opava, Baník Ostrava, Rudar Velenje, Bielsko Biala
odehráno v 1. lize: 156 zápasů, 10 vstřelených branek
 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner