Baníkovci se poprvé v tomto roce představí doma, hostí Znojmo

čt 8.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po nepovedeném utkání v Brně, které baníkovci se Zbrojovkou prohráli 0:1, se poprvé na jaře představí domácímu publiku. Sobotním soupeřem budou fotbalisté Znojma, kteří do jarní části II. ligy vstoupili vysokým vítězstvím nad Zlínem v poměru 4:1. Baníku se proti Znojmu daří, na podzim jej dokázal porazit, ale také by rád jihomoravského soupeři oplatil domácí porážku z loňské sezóny.

Přípravu měli baníkovci vcelku povedenou, podařilo se získat několik ofenzivních posil, ale ani to Západočechům nestačilo na bodový zisk v prvním jarním utkání. To v Brně rozhodl již v 6. minutě domácí Doležal, Baník již vyrovnat nedokázal, a tak se domů vracel s prázdnou. V utkání nastoupili trio posil - Krmenčík, Hrošovský a Strnad. Administrativní záležitosti do zápasu nepustily Františka Metelku, poslední ze zimních posil. Pouze na lavičce zápas začal David Vaněček, který jinak patří k pilířům základní sestavy. Zraněn je stále Josef Dvorník, který se tak nepředstaví ani proti Znojmu.

Znojemští fotbalisté se během zimní přestávky také zúčastnili Tipsport ligy. V základní sestavě zaznamenali tři porážky, jednu remízu a jednu výhru, kterou si připsali proti slovenským Zlatým Moravcům. Poté sice dokázali porazit Břeclav, Třebíč nebo juniorku Brna, ale v posledních dvou zápasech utrpěli porážky s béčkem Sigmy a v generálce na II. ligu doma s juniorkou Baníku Ostrava 0:2. O to více si nepříznivé výsledky z přípravy vynahradily v 17. kole, kdy doma hostili ambiciózní celek Zlína. Ten dokonce ve Znojmě vedl, ale domácí stihli do poločasu vyrovnat a třemi góly ve druhé půli rozhodli o svém, překvapivě snadném, vítězství. Hattrickem se blýskl útočník Vašíček, který se tak rázem posunul do čela střelecké tabulky II. ligy.

Co se zimních pohybů v kádru týče, Znojmo získalo posilu do středové řady. Tou je David Šmahaj, bývalý hráč Zlína. Zůstal i nejlepší střelec týmu Vašíček, kterému bylo prodlouženo hostování z Olomouce. Na jaře bude ve znojemském týmu působit i útočník Jiří Zifčák, který si v přípravě zkusil zahrát za Viktorii Plzeň. Z kádru posledního českého mistra přišel útok podpořit Dominik Mandula. Trenér Smrček bude i nadále spoléhat na matadora Yonova, který jinak "kazí" věkový průměr mužstva - 23 let. Kapitán znojemského týmu na jaře oslaví již své 36. narozeniny.

Poslední vzájemné utkání se hrálo na konci srpna a jedinou brankou jej rozhodl Jiří Mlika. Baník na půdě svého soupeře zvítězil i v historicky prvním vzájemném zápase, kdy si na podzim 2010 počínal suverénně, vyhrál 5:2. Znojemští, kteří v minulé sezóně byli nováčkem, to Baníku oplatili na jaře 2011, kdy si ze Sokolova odvezli vítězství 2:1.

Sestavy z posledního ligového kola:

Baník: Buček - Blažek, Dřížďal (K), Vondráček, Hanzlík - Glaser, Vrtělka, Hrošovský (77. Benda), Dvořák II. (46. Vaněček) - Krmenčík (65. Machek), Strnad

Znojmo: Hrubý - Sukup, Yonov (K), Avdič, Cihlář - Mudra (84. Krhut), Hnaníček, Lacko, Zifčák (75. Okleštěk) - Rolinc, Vašíček (86. Mandula)

Závěrem bychom vás rádi pozvali na první domácí představení Baníku v roce 2012. Těšit se můžeme i na zbrusu novou poločasovou soutěž, nové tváře v sokolovském týmu a doufejme, že i na tři body do tabulky! Zápas tradičně začíná v sobotu v 10:15, přenášet jej budeme i na www.onlajny.cz.