Do boje jde i dorost U19, čeká ho derby...Rozhovor s Tomášem Hájkem

 
Do boje jde i dorost U19, čeká ho derby...Rozhovor s Tomášem Hájkem
 
so 10.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – O víkendu vstoupí do jarní části sezony i mládež a to konkrétně dorost U19. A hned na úvod odehraje Baník na svém hřišti duel zřejmě nejprestižnější. Nejstarší dorostenci Baníku totiž hostí v krajském derby tým 1.FC Karlovy Vary, kde v současnosti působí velká část fotbalistů, kteří jsou kmenovými hráči Sokolova. Nenechte si ujít tento zajímavý duel. Utkání se hraje v neděli 11.3.2012 od 14.30 hodin. Ještě před začátkem jarní části sezony jsme o krátký rozhovor požádali trenéra dorostu U19 Tomáše Hájka.

Pane Hájku, jakým způsobem probíhala zimní příprava dorostu U19?
Měli jsme poměrně velký problém s kádrem, někteří hráči absolvovali přípravu s druholigovým A týmem, kupily se nám problémy se zraněními a postihla nás také epidemie příušnic, takže naše možnosti byli omezené. Mimo nezbytného oživení vytrvalostních schopností jsme se věnovali hodně silové a rychlostní přípravě, kde máme rezervy. Dále jsme se věnovali upevňování herních návyků v našem herním rozestavení.

Jak jste spokojen s přípravnými zápasy?
Po herní stránce většinou spokojen jsem. Odehráli jsme velmi dobrá utkání jak s dospělými týmy krajského přeboru a 1.A třídy, tak i s dorosteneckými mužstvy ligové úrovně. Nikdo z nich nás po herní stránce nepřehrál.

Mužstvo zvítězilo v Zimním turnaji Baníku Sokolov, jakou měl úroveň tento turnaj?
Turnaj byl silně narušen nepřízní počasí, pro velký mráz jsme neodehráli dvě utkání. Po většinu ostatních utkání soupeři bránili na vlastní půlce v obranném bloku, my je museli dobývat, což samozřejmě moc pohledný fotbal nebyl.

Udály se v mužstvu nějaké změny?
Jen minimum. Už na konci podzimu odešel Luboš Matějíček do 1.FC Karlovy Vary, v zimě se vrátil do Lázní Kynžvart Tomáš Susko. Příchod je jen jediný – z hostování v Královském Poříčí se vrátil Lukáš Kalous.

Jak hodnotíte účast některých hráčů v přípravě A mužstva?
U Martina Slámy trenéři A-týmu po několika trénincích vyhodnotili, že jeho posun byl předčasný, že není na tento krok ještě připraven. Luďa Tůma, Jindra Pachta a Matěj Kravar však z mého pohledu obstáli dobře.

Jaké jsou cíle pro jarní část sezony?
Naše cíle nejsou určitě nereálné. Pokračovat v naší herní filosofii, tak, aby naši hráči ročníku 1993 odcházeli co nejlépe připraveni do mužské kategorie. Byl bych rád, aby alespoň dva z nich absolvovali letní přípravu s naším A mužstvem. A společně s hráči si určitě přejeme posun tabulkou výše.

Na co byste u svého týmu pozval diváky?
Chceme hrát atraktivní fotbal, tak aby se diváci nenudili. Náš herní styl je postavený na útočné hře, útočíme prakticky i po ztrátě míče s cílem ho ihned získat zpět. V každém utkání chceme zkrátka vstřelit minimálně o jeden gól více než soupeř a je jedno zda utkání skončí 4:3, nebo 3:0.

Děkuji za rozhovor
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner