Je tu další přátelák - tentokrát proti Olomouci B

 
Je tu další přátelák - tentokrát proti Olomouci B
 
čt 16.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - Po téměř dvou týdnech odehrají baníkovci další přátelské utkání. To má tým Radka Látala na programu v pátek 17. února, kdy se v rámci soustředění utká s rezervou ligové Sigmy Olomouc.

Baník odehrál zatím poslední utkání na začátku února, kdy se utkal s Ústím nad Labem. S tím baníkovci remizovali 1:1, branku Sokolova vstřelil nový hráč v kabině, Miloslav Strnad.

Další zápas měl náš tým na programu o minulém víkendu, souboj s Hradcem Králové však byl na žádost Votroků z důvodu nepříznivého počasí zrušen. Baníkovci tak poté odcestovali do Břeclavi a již zítra je čeká první ze tří zápasů v rámci závěrečného soustředění.

Soupeřem bude Baníku třetiligová rezerva Sigmy Olomouce. Té se v zimní přípravě, co se přátelských zápasů, poměrně daří. Naposled porazil tým trenéra Martina Kotůlka béčko ostravského Baníku 2:0.

Předtím Sigma B hrála například s Hlučínem, béčkem Zlína, nebo Ústím nad Labem. Všechny tyto soupeře dokázali Hanáci porazit.

Při pohledu na soupisku olomoucké rezervy zjistíme, že tým většinou tvoří mladí hráči. V přípravě se například brankově docela daří útočníkům Josefovi Pančochárovi (ročník 1991), nebo Jakubu Plškovi (ročník 1993).

Podle oficiálních stránek Sigmy je však na soupise B týmu i zkušený slovenský brankář Tomáš Lovásik, nebo známí ligoví hráči Jan Schulmeister a Adam Varadi. Ti ale v zimní přípravě nastupovali převážně za áčko.

Ještě něco málo o tom, jak se Sigmě B dařilo na podzim v MSFL. Zde olomoučtí nasbírali za šestnáct zápasů 29 bodů a po podzimu jim tak patří čtvrté místo.

Není bez zajímavosti, že Baník se s tímto týmem střetnul i v soutěžních zápasech.

Stalo se tomu tak v premiérové druholigové sezoně Baníku, v ročníku 06/07. Sigma B byla vůbec prvním druholigovým soupeřem v historii, který Baník přivítal na svém hřišti. Tento zápas vyhráli hosté 1:2. I jarní odveta baníkovcům nevyšla. Tu v Olomouci vyhrála Sigma B 1:0. V sestavě Baníku v tomto utkání byl jediný hráč, který za Sokolov nastupuje i v současnosti. Tím je František Dřížďal.

Přátelský zápas Baník Sokolov – Sigma B se odehraje v pátek 17. února v 13:00 v Olomouci. Jak souboj dopadne, se samozřejmě dozvíte na našem webu.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner