Statistiky dorostu U16

st 8.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ještě se vracíme k uplynulému podzimu sezony 2011/2012 a to konkrétně k dorostu U16. V následujícím článku Vám přiblížíme, jak si tým trenéra Milana Pariho vedl a zaměřili jsme se také na statistiky hráčů.

Hráče ročníku 1996 čekal před letošní sezonou náročný přechod ze žákovské kategorie do kategorie dorostu. Že Česká liga dorostu U16 bude náročná, poznali hráči již v prvním utkání, když prohráli s Kladnem vysoko 9:1. Následně Baník doma zvítězil 5:0 nad Rokycany, ale bohužel to byla poslední podzimní výhra. V průběhu první poloviny sezony pak již dorost U16 jen čtyřikrát remizoval.

Baníku tak v České lize dorostu U16 patří 12. místo se ziskem 7 bodů při jedné výhře, čtyřech remízách a osmi porážkách. Skóre má Baník záporné – 17:48. Nejvyšší prohru musel Baník přetrpět v Příbrami, kde tým prohrál 11:1.

V průběhu podzimu se do zápasu dorostu U16 zapojilo celkem 22 hráčů. Ve všech 13 utkáních do hry zasáhlo 6 dorostenců (Böhm, Cinkanič, Čuchran, Fojtík, Jiráček, Marek). Pouze v jediném utkání pak nastoupil brankář Jan Procházka a Jakub Čtrnáct. Nejvíce času na hřišti strávil Michal Čuchran (1040 minut), jenž nechyběl v sestavě ani minutu. Přes 1000 odehraných minut se dostal také Jakub Marek.

Do střelecké listiny se na podzim zapsalo devět hráčů. Nejlepším střelcem dorostu U16 byl Martin Fojtík, který vstřelil 5 branek. Hned čtyři góly však Fojtík zaznamenal v utkání s Rokycany. Po dvou brankách pak mají na kontě Petr Böhm, Jakub Marek, Jan Maule a Filip Neudert.

Do branky dorostu U16 se v průběhu podzimní části soutěže postavili tři brankáři. Nejvíce odchytal David Wagneter, který v šesti případech pustil do branky Tomáše Zelenku. Jednou musel zaskočit věkem ještě žák Jan Procházka. Wagneter obdržel 35 gólů, Zelenka 12 gólů a Procházka 1 gól. O jedinou vychytanou nulu se společně zasloužili Wagneter se Zelenkou.