Rok 2011 v FK Baník Sokolov - 2.část

 
Rok 2011 v FK Baník Sokolov - 2.část
 
so 31.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Do konce roku 2011 chybí jen několik okamžiků a tak je na čase zrekapitulovat uplynulý rok. Pojďme se podívat, co nám rok 2011 přinesl v FK Baník Sokolov. Dnes navazujeme na včerejší článek a přinášíme Vám ohlédnutí za druhou polovinou roku 2011.

Červenec

A mužstvo se připravuje na novou druholigovou sezonu. Připojuje se Marián Geňo a novým hráčem je i zkušený Vít Vrtělka. Hráči Baníku se dočkají i jednoho nečekaného úspěchu. Tým složený většinou z dorostenců se stává mistrem ČR v plážovém fotbale. A -tým má napilno. Po porážce v Mostě, čeká na Baník náročná sobota, kdy Sokolov hraje proti Spartě B a odpoledne na turnaji v Berouně. V sestavě se objevuje Pavel Besta, který ale nakonec tým neposílí, když upřednostňuje zahraniční angažmá. Mužstvo absolvuje i soustředění v Břeclavi, v generálce na druhou ligu pak Sokolov remizuje s Bohemians 1905. V sestavě jsou další dva noví hráči. Velezkušený Josef Dvorník a záložník Petr Glaser. Baník přechází i přes prvního soupeře v poháru, výsledkem 5:0 poráží Souš. Přípravné zápasy hraje i mládež.

Srpen

Druhá liga začíná! Baník v úvodním kole prohrává se Sezimovo Ústím. V poháru se daří vyřadit Admiru Praha, což znamená, že v dalším kole se utkáme s Viktorií Plzeň. Ztracené body z prvního kola 2.ligy vybojuje Baník na hřišti Čáslavi. Bývalý hlavní trenér juniorky Jiří Dreiseitl se stává trenérem Karlových Varů. A-tým těsně před koncem zápasu přichází o vítězství nad Brnem, venku se ale opět daří vítězit, o vítězství Sokolova ve Znojmě rozhoduje Jiří Mlika. U mládeže došlo k reorganizaci soutěží. První mistrovská utkání dorostů a žáků přináší střídavé úspěchy.

Září

Září začíná pro Baník cennou výhrou nad Ústím nad Labem. V Třinci však poprvé tým ztrácí body venku. FK Baník Sokolov se ale díky výhrám nad Spartou Prahou B a Varnsdorfem drží v úplné špičce tabulky. U19 vyhrávají tři ze čtyř utkání, hůře si ale vedou U17 a U16. Vcelku úspěšné jsou ale žáci i přípravka. Sokolovský odchovanec Petr Jiráček nastupuje za český národní tým.

Říjen

Říjen zahajuje A mužstvo prohrou doma s Vlašimí, mužstvo ale získává dalších sedm bodů se silními soupeři - za remízu v Opavě a vítězství se Zlínem a Jihlavou. V sestavě se objevuje další nový hráč, kterým je mladý navrátilec z Holandska Vojtěch Machek. U19 vysoko poráží Sezimovo Ústí i Ústí nad Labem, ale další tři zápasy dorostenci prohrávají. Všechny své zápasy prohrává tým U16. Lépe se vede žákům a přípravkám.

Listopad

Podzimní část sezony finišuje. A-tým se loučí s druholigovým podzimem vítězstvím nad Čáslaví a po podzimu patří Baníku pátá příčka s velmi malou ztrátou na druhé místo. Na svém hřišti hostíme účastníka Ligy mistrů. Viktorka Plzeň nám ale vystavuje stopku v poháru. U19 vyhrávají poslední dva zápasy a patří do první poloviny tabulky. Výhrou se loučí i U17, které patří deváté místo ve své soutěži. V listopadu dvakrát remizuje U16 a po podzimu je tým na 12.místě. U15 je po podzimu na pěkném 4. místě, stejně jako U14, v popředí se pohybuje i U13, U12 je ve středu tabulky. Podzim mají za sebou i přípravky, kde ještě nejsou výsledky tak důležité, přesto počínání přípravky U11 stojí za zmínku. Nejstarší přípravka totiž na podzim vyhrála všechny svá mistrovská utkání. Petr Jiráček v dresu národního týmu rozhoduje svým gólem o vítězství reprezentace v Černé Hoře a pečetí tak postup ČR na Mistrovství Evropy.

Prosinec

Hráči si užívají zaslouženého volna. Nastává čas klidu a na řadu přichází hodnocení, ankety apod. V klubu může vládnout spokojenost. Vlajkovou lodí všech týmů je vždy A mužstvo, které na podzim získalo 27 bodů, což je nejlepší podzimní počin v druholigové historii Baníku, navíc i výchozí pozice pro jaro je nadějná. Solidní podzim má za sebou i mládež. Na klubovém webu vítězí benjamínek A týmu David Benda v anketě o nejhezčí branku podzimu. Baník může být velmi hrdý na svého odchovance Petra Jiráčka. Ten se umisťuje v polovině ankety o nejlepšího fotbalistu České republiky na druhém místě za Petrem Čechem. V současné době plní hráči FK Baník Sokolov své individuální tréninkové plány, ale brzy nám to opět začne...

Rok 2011 nelze pro FK Baník Sokolov hodnotit záporně. Baník si stále více buduje respekt v českém fotbalovém světě. Jsme rádi, že jste v roce 2011 byli s námi. Jménem redakce fksokolov.cz Vám děkujeme za přízeň. Zároveň bychom chtěli poděkovat hráčům, trenérům i funkcionářům nejen za odvedené výkony, ale také za ochotu a trpělivost při rozhovorech, zprávách z utkání a hodnoceních, kterými se podíleli na tom, abychom Vás mohli informovat o fotbalovém dění v roce 2011.

Přejeme Vám do nového roku mnoho úspěchů, radosti, štěstí, vítězství v osobním i sportovním životě, hlavně také pevné zdraví a těšíme se na Vás i v roce 2012.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner