Rok 2011 v FK Baník Sokolov - 1. část

 
Rok 2011 v FK Baník Sokolov - 1. část
 
pá 30.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Do konce roku 2011 chybí jen několik okamžiků a tak je na čase zrekapitulovat uplynulý rok. Pojďme se podívat, co nám rok 2011 přinesl v FK Baník Sokolov. Dnes Vám přinášíme krátké ohlednutí za první polovinou roku.

L e d e n

V pondělí 3.1. začala fotbalistům A týmu náročná zimní příprava. Na té se již neobjevili zkušení borci Tomáš Pilař a Petr Knakal. Naopak do přípravy zasáhlo několik mladíků z juniorky. Mužstva Baníku, včetně mládeže, hrají první přípravná utkání. Áčko v lednu bez problémů poráží Královské Poříčí, Karlovy Vary i Chomutov. S prvoligovým Hradcem Králové Baník remizuje a s budoucím mistrem ČR Viktorií Plzeň prohrává těsně 2:3. V tomto utkání se poprvé v sestavě Baníku objevují František Dřížďal a Vladimír Darida. Na umělce začíná tradiční Zimní turnaj. Ocenění se dočkají i webové stránky Baníku, které jsou portálem vfotbal.cz ohodnoceny jako druhé nejlepší ve druhé fotbalové lize.

Únor

V únoru pokračuje zimní příprava. Baník poráží Žižkov. Zápas rozhodne o tom, že Baník končí testování Martina Šindeláře a Davida Jablonského. Prvně jmenovaný v týmu zůstává, Jablonský se naopak vrací do Teplic. Dalším novým hráčem je pak mladý Juraj Chupáč. V přípravných zápasech se Baníku daří. Sokolov remizuje s Ústím nad Labem, ale poráží ligový Baník Ostrava i Sigmu Olomouc. Nedaří se jen generálka na ligu, v níž Baník prohrává s Mostem. Pozadu ale nezůstávají ani ostatní mužstva, která hrají přípravná utkání.

Březen

Úspěšné přípravné zápasy naplňují fanoušky velkým očekáváním. Ale to je brzy pryč. V Sezimovo Ústí Baník prohrává vysoko 1:4. Týden na to přichází ještě větší porážka 0:4 ve Zlíně. Neúspěšný březen pak završuje domácí prohra s Čáslaví. Naštěstí poté přichází výhra na hřišti Sparty Praha B. Naopak se daří juniorce, která všechna svá březnová utkání vyhrává. Do soutěží také vstupuje mládež. Za zmínku určitě stojí remíza C dorostu se silnou Slavií Praha.

Duben

Další zápasy přinášejí do mužstva A-týmu přeci jen uklidnění. Baník tak trochu tradičně doma poráží Jihlavu, následuje porážka na Žižkově, ale výhra nad Hlučínem, remíza v Třinci a vítězství nad Mostem dělá fanouškům radost. Juniorka poprvé na jaře ztrácí body za remízy v Toužimi a v Citicích. Naplno se rozběhly všechny mládežnické soutěže a pro Baník poměrně úspěšně, převažují spíše úspěšné zápasy.

Květen

V úvodu května uhraje Baník v Karviné cenný bod. Následuje domácí prohra se Znojmem, která ukončuje sérii utkání bez prohry. Poté přichází remíza ve Varnsdorfu a domácí výhra nad Vlašimí. Na vítěznou vlnu se vrátila juniorka, když svěřenci Jiřího Dreiseitla vyhráli všechny čtyři květnové zápasy. Nepříliš úspěšný je květen pro dorosty, daleko lépe si vedou žáci, u přípravek jsou úspěchy střídavé.

Červen

Mistrovské soutěže finišují. A-tým se loučí s druholigovým ročníkem dvěma netradičními remízami v poměru 3:3, což pro Baník znamená velmi solidní šesté místo. Juniorka suverénně dokráčela za prvenstvím v krajském přeboru. Mladíci se vítězstvími 11:2 nad Vintířovem a 3:1 nad Chebem rozloučili nejen se sezonou, ale také s působností juniorky vůbec. Juniorka se ruší a Baník přechází na cestu „farmy“ v Karlových Varech. O juniorce však ví celá republika. Tým se stává nejvíce skórujícím mužstvem v celé ČR a útočník František Kouba od Deníku Sport přebírá hodnotné ceny pro nejlepšího kanonýra v soutěžích až po 1.B třídu. Ve svých soutěžích končí A dorost na 14. místě, B dorost na 10. místě, C dorost na 8. místě a D dorost na pěkném 4. místě. V žákovské kategorii je veseleji. B a C žáci svou soutěž vyhrávají, v popředí jsou i A žáci (2. místo) a D žáci (3. místo). Po sezoně mají i naši nejmenší v přípravkách. Koncem června, po pár dnech volna, začíná letní příprava A-týmu. V mužstvu již nejsou Zacharda, Kaplan, Šmerda a Duchnič, ale objevují se noví hráči. Konkrétně to jsou Jaroslav Borák, Jakub Dvořák, Antonín Buček, Tomáš Hájovský, Igor Hrabáč a také několik mladíků včetně Davida Bendy. Novou posilou by měl být i Marián Geňo, který se k mužstvu připojí později. Baník hraje i první přípravný zápas. Doma prohrává s mistrem ČR Viktorií Plzeň 1:3.

Pokračování ohlédnutí za rokem 2011 přineseme zítra…


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner