Jiří Mlika litoval posledních vteřin

 
Jiří Mlika litoval posledních vteřin
 
st 24.8., Jan Čech

S o k o l o v – Úvodní branka sokolovského týmu v síti Zbrojovky Brno nese přívlastek Mlikova. Důvod je jednoduchý. Ve statistikách zápasu, kolonce vstřelených gólů, je právě u Jiřího Mliky zapsán čas 57. minuta.
V sekci audioarchiv naleznete záznam rozhovoru.

Po utkání ale odcházel střelec ze hřiště hodně otrávený. Není se čemu divit. Baník sahal po třech bodech, ale nakonec si na své konto připsal pouze jediný. V nastaveném čase Zbrojovka vyrovnala. „Pro nás je to obrovské zklamání. První poločas se nám nepodařil a inkasovali jsme. Ve druhé půli jsme na ně vlétli a dokázali jsme zápas otočit. Měli jsme to udržet. Navíc jsme měli možnost ještě své vedení zvýšit. Prostě to musíme uhrát,“ začal Jiří Mlika hodnocení utkání.

Marián Geňo se ve druhém poločase řítil sám na brankaře hostí, ale v koncovce váhal a z celé situace nebylo nic. „Asi to byl rozhodující okamžik. Hrálo by se nám mnohem lépe, kdybychom vedli 3:1, ale měli jsme vepředu udržet více balon,“ pokračoval.

Poslední vteřiny ale byly k Baníku nemilosrdné. Vysoký míč propadl za obranu, padla branka na 2:2 a vzápětí se ozval hvizd rozhodčího, který duel ukončil. „Bylo to v posledních chvilkách po dlouhém autu. My prostě musíme ten souboj vyhrát. Nesmíme je nechat takto ve vápně vystřelit,“ přiznal Jiří Mlika.

Špatně se vyvíjela i první půle. Ta patřila hostím, alespoň co se skóre týče. Domácí borci hodně váhali a byli za to potrestáni. „Naším cílem bylo obhájit body, které jsme si dovezli z Čáslavi. Asi jsme byli před fanoušky nervózní. Nevím. Nedokážu si to jinak vysvětlit. My jsme se potřebovali chytit rychlým gólem. Ten přišel až ve druhém poločase a už to bylo na opak,“ pokračoval v rozboru.

Trenér Látal poslal na hřiště v 56. minutě Mariána Geňa a domácí hra ožila. „Já si myslím, že to šlo i před tím. Mě v útoku doplňoval Martin Šindelář. Ten chodil do hlaviček a já jsem ho zezadu doplňoval. Co přišel Marián, tak jsem se více zatahoval,“ popsal.

Jiří Mlika vstřelil první branku sokolovského týmu. „Já jsem Davidovi říkal, že když uteče po křídle, tak ať to dává za obránce hned na vápně. Zapamatoval si to a já jsem už jenom trefil branku,“ přidal sice rozladěný, ale trochu se usmívající Mlika.

David Vaněček se do listiny zapsal druhou brankou. Jeho střela se dá nazvat „jednou z výstavních“. „Dostal krásný křížný balon. Už ani nevím od koho. Přehodil si to na svojí pravou nohu a obstřelil všechny do šibenice. To byl krásný gól,“ přidal.

Na branky měli hráči i diváci krásné vzpomínky. Vše ale zkazil závěr. „Snažili jsme se pracovat na sto procent, ale máme jenom jeden bod. Takto musíme zase něco přivést ze Znojma,“ dodal na závěr.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Jiří Mlika po Brně
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner