Dřížďal litoval velice slabé produktivity

 
Dřížďal litoval velice slabé produktivity
 
ne 7.8., Jan Čech

S o k o l o v – Fotbalisté Baníku Sokolov podlehli v prvním kole II. Gambrinus liga Spartaku Sezimovo Ústí 0:2. Ve druhém poločase se na hřišti objevil i František Dřížďal, který se na hřiště vrátil po delší zdravotní odmlce. „Když to shrnu, tak jsme hráli velice špatně,“ přiznal po utkání.
V sekci audioarchivu naleznete zvukový záznam rozhovoru s Františkem Dřížďalem.

Zápas nedopadl podle vašich představ. Prohráli jste 0:2. Jak byste utkání popsal?
Celé utkání se pro nás vyvíjelo špatně. Prohrávali jsme 0:1. nejhorší bylo, že z naší strany nepřišla vůbec žádná aktivita. Hrajeme první zápas na domácím hřišti a místo toho, abychom se před diváky ukázali a předvedli to, že chceme patřit do první poloviny tabulky, tak dáme body nějakému Sezimovo Ústí. Tím samozřejmě nechci snižovat jejich kvalitu a výkon. Oni si zasloužili vyhrát. My jsme předvedli něco příšerného.

Jaký byl první poločas?
Ten byl z naší strany o ničem. I když ten první gól byl trochu sporný. Mohlo se před tím pískat, protože na našeho hráče tam byl faul. Nepískalo se i my jsme inkasovali. Před tou červenou kartou to bylo to samé. Byl faul na Blážu (Jakub Blažek) a ten následně neunesl emoce. Byl z toho zákrok na červenou. Mohlo se to celé vyvíjet trochu jinak.

Ve druhé části jste otevřeli hru…
Měli jsme menší tak a nahráli na riziko. Proto jsme podruhé inkasovali. Prostě to z naší strany bylo hrozné. My místo toho abychom se těšili na první zápas a předvedli divákům co v nás je, tak soupeři odevzdáme body.

Za devadesát minut jste vystřelili dvakrát mezi tři tyče. To je hodně málo. Navíc na domácím hřišti…
To je hodně málo. My jsme netrefili první šanci, kterou jsme měli. Do té se dostal Šilhy (Jaromír Šilhan). Ze třech metrů netrefil branku. Nemohu si pomoci, ale to byla hrůza. Mohlo to být 1:1 a utkání mohlo být zase úplně jiné. Sezimovo Ústí mělo první šanci a dalo jí. My ne. To byl ten hlavní rozdíl mezi jejich a naší produktivitou. Bohužel my musíme mít sedm gólových příležitostí, abychom jednu dokázali proměnit. To bylo vidět i při utkání v Souši. My jsme měli do poločasu pět vyložených gólovém, ale vedli jsme jenom 1:0. Až když Souš odpadla, tak jsme jim dali další čtyři branky. I v tom poháru to bylo o produktivitě.

Sezimovo Ústí velice pozorně bránilo a to vám zřejmě dělalo veliké potíže…
Byli velice dobře připravení. Dobře se jim posouval celý obraný blok. Mají to dobře secvičené. My jsme si to zažili už minulý rok u nich, kdy nám z odkopů dali prakticky tři branky. Nakonec jsme tam 1:4 prohráli. Oni mají velice dobře secvičenou hru v obraně. My jsme se z toho nepoučili a opět jsme hráli takový naivní fotbal.

Trenér Látal postavil do základní jedenáctky tři útočníky, ale stejně to nebylo nic platné. Ani jeden z hráčů nebyl moc vidět…
Je to pravda. Geňo trochu dokázal podržet balon a rval se. Konečně máme útočníka na kterého jsou trochu fauly a my následně máme standardní situace. Ale to je prostě málo. My musíme hodně přidat.

Oni vám ani nešly standardní situace. Měli jste jich více než dost. Co myslíte?
Nešli. Odešli nám Láďa Darida s Mírou Podrazký, kteří je uměli kopat. My jsme zatím nenašli žádnou náhradu. Možná si na to kluci moc nevěří. Nevím proč to nejde. Asi není taková kvalita jako tady byla.

Jak jste řekl, nemáte nikoho na rozehrávku standardních situací a v zápase to bylo jasně vidět. Žádný centr nedošel tam kam měl…
Je to tak. My jsme měli proti Sezimovo Ústí výškovou převahu jako blázen, ale nedokázali jsme toho využít. Mali jsme více rohů, přímáků, ale tito vysoký kluci se k zakončení nedostanou, když jim to tam nikdo nekopne. To je prostě alfa a omega.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Dřížďal po utkání se Sezimovo Ústím
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner