František Dřížďal, další z posil: Liga mistrů? Fantazie

 
František Dřížďal, další z posil: Liga mistrů? Fantazie
 
po 28.2., Jan Kašpar

S o k o l o v – Krajní či středový obránce, mistr první ligy, účastník Ligy mistrů, jedna z nejvýznačnějších hráčských ikon novodobé historie sokolovského Baníku. To je František Dřížďal. František se pro toto jaro vrátil na Baník, kde bude několik budoucích měsíců oblékat zelenočerný dres. My jsme ho tedy po jednom z tréninků na pár minut zastavili a položili mu několik otázek. František odpovídal na otázky ohledně zimní přípravy, působení ve Slavii, ale i o své budoucnosti. Jak zněly jeho odpovědi, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jako první se zeptám na zimní přípravu, kde jste často nastupoval jako stoper. Jak Vám tato pozice vyhovuje?

Když jsme zamýšleli, že bych sem přišel z Brna na hostování, tak pan Hejret počítal s tím, že bych přišel jako stoper, takže jsem se na to už od začátku připravoval. Bylo to tedy buď anebo. Konkurence na pravého beka se nechtěla vytvářet, protože na téhle pozici jsou zde kvalitní kluci. Šel jsem tedy do toho s tím, že budu hrát stopera.

V přípravných zápasech jste hodně vyhrávali, dařilo se vám. Je nějaký způsob, jak to přenést i do mistrovských utkání?

Určitě to, co jsme dělali dobře a vycházelo nám v přípravných zápasech, budeme muset dělat poctivě i v lize, to je jednoduché.

Jste jeden z mála hráčů, kteří mohou porovnat Baník na začátku jeho působení v druhé lize a teď. Jak se podle Vás změnil kádr a Baník jako takový?

Nejsem tady ani měsíc, ale myslím, co se týče kádru a fotbalové úrovně, tak ta se určitě zvedla. Co se týče zázemí, komfortu a podobně, to asi zůstalo podobné. Nechci samozřejmě nikoho urazit, ale musím říct, že nyní je zde určitě lepší realizační tým jako celek. Ten je jednoznačně kvalitnější než ten, co tady byl předtím, protože tehdy dělal prakticky všechno pan Pulpit sám a neměl takovou podporu od asistentů.

Nemůžu se nezeptat na Slavii. Když tady v Sokolově startovala druhá liga, snil jste vůbec, že se dostanete tak daleko, jak jste se dostal?

Samozřejmě toho, čeho jsem dosáhl, na to jsem nepomyslel ani v nejmenším. Je ale jasné, že vždycky, když hrajete například divizi, nebo ČFL, tak pokaždé chcete hrát výše. Mně se to tedy poštěstilo díky tomu, že se tady hrála druhá liga a byl jsem trochu více na očích. Nevím, čím to bylo, že si mě vybrala Slavie, ať to už bylo štěstí nebo dobře zapracoval manažer. Měl jsem nabídky i z jiných klubů, šel jsem ale do Slavie, navíc do klubu s takovou historií, a jsem za to jedině rád.

Jaký je to vlastně pocit, hrát proti takovým klubům jako je Ajax nebo Arsenal a vůbec se zúčastnit Ligy mistrů?

To je samozřejmě fantazie. Když si navíc zpětně vrátíte, že na takové týmy jsme se chodili s kamarády dívat do hospody, dát si u toho dvě, tři pivka a sledovat jak to hrají a najednou tam proti nim stát na trávníku sám, to je něco úžasného. To už si potom jenom vychutnáváte a žijete v tom.

Udržujete ještě vůbec nějaký kontakt s bývalými kolegy ze Slavie?

Určitě, jsem v kontaktu s Jardou Černým, také hodně s Markem Suchým, který je sice už ve Spartaku Moskva, stejně tak s Jakubem Divišem. Spíše se jedná už také o bývalé Slávisty. Z těch současných například s Davidem Hubáčkem. Zkrátka s těmi, co tam hráli dříve se mnou, než s těmi, kteří ještě ve Slavii působí. Tam se kádr navíc hodně obměnil, takže už tam znám tak pět hráčů. To je stejné vlastně i tady, po mém návratu sem je tady čtyři, pět kluků z doby, kdy jsem tu předtím hrál.

Když jste se dozvěděl, že byste měl jít zpátky do Sokolova, jak jste to přijal, jaké byly po návratu Vaše pocity?

Myslím,že určitě kladné. S manažerem jsme si k tomu sedli, a vše probrali. Je to tady vlastně jen na zhruba čtyři měsíce, prostředí tu znám, což je pro mě plus. Moc jsem toho v poslední době neodehrál, sice jsem mohl jít někam do první ligy, například do Příbrami nebo podobně, kde bych se ale seznamoval s novým prostředím. Než bych se tam aklimatizoval a poznal nějaké lidi, tak by vlastně hostování skončilo a byl by konec. Tady to prostředí znám, takže jsem se od začátku mohl soustředit čistě na fotbal, byl jsem tedy okamžitě připraven zde působit.

Takže na jaře na Baníku a v létě zpátky do Brna, nebo se ještě uvidí?

V létě mi vlastně v Brně končí smlouva, takže budu volný hráč. Uvidíme tedy, co bude. Možná pro mě bude vyjednávání s kluby trochu jednodušší, když nebudu pod smlouvou.

Poslední otázka. Za pár týdnů vás čeká první domácí zápas, Vaše obnovená premiéra. Jak se těšíte a co byste vzkázal fanouškům?

Doufám, že přijde co nejvíc lidí, nejenom kvůli mě, ale kvůli celému mančaftu, a doufám že ty výsledky z přípravy si udržíme a z prvních dvou zápasů venku nějaké ty body přivezeme a doma to pak jenom potvrdíme a fanoušci budou spokojeni.

Děkuji za rozhovor, a ať se daří.

Taky díky.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner