Jan Vermach: Nechápu, proč chodí tak málo diváků

 
Jan Vermach: Nechápu, proč chodí tak málo diváků
 
čt 24.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Pokud při druholigovém utkání Baníku slyšíte na stadionu povzbuzování, chorály či pokřiky, můžete si být téměř jisti, že je má "na svědomí" Jan Vermach. Právě on stojí v čele fanklubu Baníku nazvaném West Miners. Šéfa sokolovského kotle jsme vyzpovídali a odpovědi se dozvíte v následujícím článku.

Honzo, představ se těm, kteří Tě neznají.

Je mi 21 let, bydlím v Sokolově a v současné době studuji vysokou školu ekonomického zaměření v Chebu.

Hraješ aktivně fotbal?

Nehraji, moc mi nejde (úsměv).

Pověz nám, jak a kdy se zrodil nápad fandit Baníku?

Na fotbalové zápasy chodím od doby, co se do Sokolova přestěhovala 2. liga. Fandit jsem se rozhodl někdy po 5. kole, kdy jsem viděl, jaká atmosféra na stadionu je. S kamarády jsme se domluvili a začali povzbuzovat. Na začátku se k nám hodně lidí přidávalo, pak se to ustálilo na stejném počtu. Mohlo by to být určitě lepší.

Poté jste se zformovali do skupiny West Miners. Kolik vás nyní je, jaké máte plány?

Je nás mezi 15 a 20 fanoušky. Snažíme se o chorea, která jste mohli vidět třeba v pohárových zápasech se Spartou a Mladou Boleslaví. Inspiraci hledám v zahraničí, nejvíce v Německu, tam jsou fanoušci opravdu skvělí. Samozřejmě se snažíme zlepšovat, proto jsme i v kontaktu s klubem.

Jezdíte podporovat Baník i na hřiště soupeřů?

Když se sejdeme, tak ano.. Záleží, jaká je do daného města doprava. Takže jezdíme do Mostu, občas do Prahy. Byli jsme i jinde, ale do Hlučína se asi nevypravíme (smích). První náš výjezd byl do Ústí nad Labem v sezóně 2005/2006. Myslím, že jsme tam hráli 1:1.

Navštěvuješ i utkání juniorky?

Když ještě hrála divizi, tak jsem chodil. Na krajský přebor už ne.

V čem vidíš příčinu toho, že návštěvy na Baníku mají klesající tendenci?

Nevím, nedokážu si to vysvětlit. Vždyť se tady hraje druhá nejvyšší soutěž v republice. Mívali jsme jedny z nejvyšších návštěv v lize, ale teď chodí opravdu málo lidí.

Pojďme se nyní zaměřit na samotný fotbal. Kdo je Tvým nejoblíbenějším hráčem v kádru Baníku a proč?

Tady nemusím dlouho přemýšlet, je to Pavel Javorský (úsměv). Tím, že dříve tolik nehrál a seděl na střídačce, mohli jsme si povídat.

A kdo podle Tebe je tím nejlepším hráčem?

Abych se přiznal, tak z toho zápasu tolik nemám, protože stojím ke hřišti otočený zády (smích). Ale dlouhodobě to je David Vaněček a Míra Podrazký.

Během tohoto podzimu se událo několik významných událostí. První z nich bylo odvolání trenéra Purkarta. Jak se na to dívá šéf kotle?

Dlé mého názoru to bylo jediné možné řešení, které navíc přišlo ve správný čas. Rozhodně to byl pro mužstvo impuls, který se ukázal jako správný. Líbí se mi práce trenéra Látala a myslím, že má týmu co dát. Je vstřícný i k fanouškům, například v Mostě nám přišel za fandění poděkovat.

Druhou významnou událostí byla pohárová vystoupení Baníku, co tomu říkáš?

Byla to paráda. Hlavně zápas se Spartou, na ten se bude ještě dlouho vzpomínat.

Naopak, které utkání Baníku moc nevyšlo?

Tak asi zápas s Varnsdorfem, tam bylo skoro všechno špatně. Hlavně v obraně, která je momentálně naší největší slabinou.

V druholigové historii Baníku se tady vystřídalo hodně hráčů i trenérů. Na které nezapomeneš?

Určitě na trenéra Haška, pod kterým jsme předváděli nejlepší fotbal. A z hráčů je to Pavel Němeček, který podle mého byl jedním z nejlepších fotbalistů, jací v Baníku hráli.

Co děláš v zimě, když se fotbal nehraje a není tak komu fandit?

Chodím fandit na zimní stadion hokejistům.

Na závěr bych tě poprosil o tipy, kdo bude slavit postup do 1. ligy a kdo naopak sestoupí?

V první lize vidím určitě Duklu, o sestup si to rozdá trio Most, Kladno, Hlučín.

Děkuji Ti Honzo za rozhovor.

Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner