Aktuálně s Vítězslavem Hejretem o tématech, která vás v poslední době nejvíce zajímají

 
Aktuálně s Vítězslavem Hejretem o tématech, která vás v poslední době nejvíce zajímají
 
st 16.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Zimní pauza se pomalu blíží ke svému konci a my jsme u Vítězslava Hejreta, sportovního ředitele klubu a člena představenstva, zjišťovali nejnovější situaci kolem věcí, které vás nejvíce zajímají. V tomto článku se tak můžete dočíst o A mužstvu, situaci v juniorce, informace o stadionu a o trenérech mládeže.

O A mužstvu...

Týmu proběhla ta část přípravy, řekněme šest týdnů, která splnila plán. A to bez jakýchkoliv frází. Prakticky celý leden jsme byli bez středních obránců. Na této pozici jsme však kvalitně doplnili. Kádr považujeme prakticky za uzavřený, po soustředění se samozřejmě může ještě něco změnit, ale z 90 % je uzavřený. A splňuje předpoklady, které jsme si dávali před přípravou. Co se týče zápasů, těžko se v přípravných utkáních hledá měřítko. Sehráli jsme těžká a kvalitní utkání, ale to měřítko přijde až v mistrovských zápasech. Tým v současné době absolvuje soustředění v Břeclavi. Velké pozitivum je v přírodní trávě, na které se mohou hráči připravovat. Měli by tak lépe zvládnout přechod z umělé trávy na přírodní. Už na ní v Blšanech, s Ostravou a budou i proti Olomouci. Také na soustředění bude tým ladit technicko-taktické věci.

O stadionu...

V současné době je stav takový, že výstavba nového stadionu není aktuální. Územní řízení platí do jara, buďto propadne a požádáme o nové nebo jej prodloužíme. Vzhledem k ekonomické situaci v regionu i republice výstavba stadionu opravdu není aktuální. Podle mého názoru by také mělo dojít k přehodnocení projektu Stadiony 2012, jehož nároky na kluby se mi zdají zbytečně vysoké. Pak je otázkou, jestli například nezvolit rekonstrukci stávajícího stadionu, který by s desetinovým nákladem splňoval prvoligové parametry.

O juniorce...

Co se aktuální situace týče, je to velmi jednoduché a logické. Pokud se podíváte na všechny sestavy juniorky od začátku přípravy po zápas v Tachově, tak Vám vyjde, že za celou historii juniorky se nestalo, aby tolik hráli sami fotbalisté juniorky. Taková je naše letošní koncepce. I proto, že trenér Látal točí všechny své hráče, dostávají prostor dorostenci. V konkrétním zápase na Slávii byli Kouba s Bartošem po zranění. Ani jeden nebyl stoprocentně připraven na utkání. Hráč Šilhan byl také po zranění a rozehrával se. Mlika na zápas jel, protože to tak z nějakých důvodů trenér Látal chtěl. Vysloveně to byl jeho požadavek. Zároveň se to hodilo, protože Kouba s Bartošem nebyli fit. Je to plně kompetenci trenérů.

O trenérech mládeže...

Konkrétně pan Galisz byl nominován proto, že se svým ročníkem má neskutečné výsledky. Dlouhodobě s nimi pracuje fantasticky, skvěle si loni vedli v lize. Z pohledu klubového vedení je to trenér, který v současné době patří k těm nejkvalitnějším. O kvalitách pana Galisze není pochyb. Nevím, proč jej někdo nemá rád, asi to je osobní. A proč to nebyl pan Hájek? Je několik těchto vyhlašování a my jsme pana Hájka navrhli na mládežnického trenéra kraje. Každý rok to na někoho vyjde, příští rok to zase může být někdo jiný. Nekoukáme jen na aktuální výsledky, ale také na to, aby se ti naši trenéři v nominacích střídali.

Pro jarní část sezóny chystáme pravidelnější informování fanoušků o aktuálních tématech, a proto pokud máte námět či otázku na sportovního ředitele, napište nám na redakce@fksokolov.cz a my se v následujícím článku na Váš dotaz pokusíme přinést co nejlepší odpověď.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner