Takový byl rok 2010 v FK Baník Sokolov...I. část

 
Takový byl rok 2010 v FK Baník Sokolov...I. část
 
po 27.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Do konce roku 2010 zbývá pouze pár dnů. Je tedy čas bilancování. Jaký byl rok 2010 pro fotbalový Baník? Co se v našem klubu během uplynulého roku událo? To vše si můžete zopakovat v následujícím článku.

Leden

A tým začíná zimní přípravu. V kádru jsou zpátky Jakub Blažek a Jan Vůjtěch. Nově přichází Michal Jašíček, Petr Janáček, Jakub Puchmertl a vrací se z Plzně i Jiří Mlika. Na zkoušce je také José Macedo, ale neprosazuje se. Baník se účastní zimního Tipsport Cupu. Zanechává zde solidní dojem. Po velmi dobrém zápase sice prohrává s Českými Budějovicemi, pak Baník rozstřílí Příbram, v boji o postup Baník v dalším dobrém utkání prohrává s Plzní. Příprava začíná i pro juniorku a mládežnické celky.

Únor

Příprava je v plném proudu. Áčko poráží rezervu Sparty, ligové Kladno i německý Porten. Novou tváří je Tomas Radzinevičius. A dorost se pilně připravuje na boje o vítězství v divizi. V přípravných zápasech svěřenci Tomáše Hájka poráží i ligové Teplice a remizují s bundesligovým Regensburgem. Daří se i ostatním mládežnickým týmům. V zimním turnaji Baníku kraluje juniorka, ve finále však vítězství na turnaji vybojuje zastupující A dorost.

Březen

Příprava finišuje a pomalu se rozjíždí mistrovské soutěže. A-týmu se jarní premiéra nedaří, svěřenci Stanislava Purkarta překvapivě prohrávají ve Vítkovicích. Naplno se daří bodovat až v domácím utkání s Opavou. Juniorka startuje boj o záchranu v divizi výhrou nad rezervou Teplic. A dorost se i nadále veze na vítězné vlně. Daří se i ostatním dorosteneckým týmům. A žáci začínají jaro prohrou.

Duben

A tým doma poráží Duklu, ale pak přichází prohra v Třinci a také debakl v Hradci Králové. Navíc přichází i domácí prohra s Čáslaví. Bod Baník bere až za remízu ve Zlíně. Juniorka si připisuje důležité tři body za vítězství s Rakovníkem. V dubnu však svěřenci Jiřího Dreiseitla i dvakrát prohrávají a jednou remizují. A dorost míří za vítězstvím v divizi a vytouženým postupem. Hráči dorostu jsou k nezastavení. Junior Praha prohrává dokonce v Sokolově 20:0. V dubnu všechny dorosty všechny své zápasy vyhrávají. A žáci doma poráží Bohemians 1905 i Chrudim a připisují si další body. Ostatním mládežnickým týmům se také daří střídavě.

Květen

A týmu se v tomto měsíci vůbec nedaří. Z pěti zápasů Baník vybojuje pouze dva body za domácí remízu s Hlučínem a nerozhodný výsledek v Karviné. Juniorka sice poráží Čelákovice, ale je to jediný zisk v měsíci květen. Další 4 zápasy Baník prohrává. A dorost dělá Baníku radost a dobré jméno. Hráči ročníku 1991 si již 4 kola před koncem soutěže zajišťují prvenství v divizi a zajišťují pro Sokolov dorosteneckou ligu. Baník si v dalším kole již může dovolit prohrát na Žižkově. B dorost je již jasným vítězem krajského přeboru. Důležité body v boji o prvenství sbírá i C dorost. A žáci v důležitém období získávají jen dva body za dvě remízy. Nedaří se ani B a D žákům, naopak úspěšní jsou C žáci. Střídavé úspěchy mají přípravky. Fotbalisté Baníku, navštěvující základní školu, ul. Pionýrů, postoupili do finále McDonalds Cupu.

Červen

A tým zakončuje sezonu remízou se Spartou B a končí až na desátém místě. Jsou oznámeny první změny v kádru. Baník se loučí mj. s Dejmkem, Radzinevičiusem, Čuprem, Habaiem a dalšími hráči. Divizi se nedaří zachránit juniorce a i zde dochází ke změnám. Je již téměř jisté, že odcházející hráče nahradí úspěšní dorostenci. Konec sezony si juniorka zpestří ještě zápasem s áčkem Sparty, prohrává s mistrem 0:6. A dorost prohrává druhý zápas sezony, ale na suverénním vítězství v divizi to nic nemění. Vítězem divize se stávají i svěřenci Františka Krejčího, tudíž C dorost. A žákům se naopak nedaří zachránit ligu. Poslední jsou ve své soutěži B žáci. Naopak C a D žákům patří solidní střed tabulky. A tým začíná přípravu s dvojicí Chorvatů, mladými útočníky Vyhnalem a Šollarem a také Jaromírem Šilhanem z Kladna. Do týmu je i zařazen mladík Jankovský. V prvním přípravném zápase prohrává Baník 2:5 na Slavii.

pokračování v nejbližších dnech...


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner