Jiří Dreiseitl: S podzimní bilancí jsem spokojen

 
Jiří Dreiseitl: S podzimní bilancí jsem spokojen
 
čt 9.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Za necelý měsíc začne pro juniorku neoblíbená, ale nutná zimní příprava. Za podzimem jsme se ohlédli nejen ve statistikách, ale také jsme o zhodnocení požádali trenéra juniorky Jiřího Dreiseitla.

Po podzimní části: první místo - 14 výher, 1 remíza, 1 prohra, jak jste spokojen s touto bilancí?
Myslím si, že každý trenér by po podzimní části byl s touto bilancí spokojen. A i já osobně jsem spokojený, i když některé momenty a části utkání neproběhly dle našich představ, ale to je fotbal, nedá se úplně narýsovat a naplánovat.

Baník vstoupil do krajského přeboru velmi dobře a soupeře porážel výrazným rozdílem. Ke konci soutěže přišly první ztráty a výsledky nebyly již tak jednoznačné. Čím si to vysvětlujete?
Nikdo nevěděl, jak se mladí hráči vyrovnají se soutěží dospělých. I přesto, že letní příprava nebyla dlouhá, hráči poctivě pracovali v tréninkových jednotkách, a já viděl a věřil v sílu svého týmu. To se také projevilo v mistrovských utkáních. Ke konci soutěže se sešlo více faktorů, které ovlivnily naši výkonnost. Jeden z faktorů je studium a studijní výsledky. Více jak polovina našeho týmu stále studuje a i přes dobrou spolupráci se školami, se ke konci sezóny nahromadily absence, které jsme nemohli přehlížet. Proto jsem začal hráče uvolňovat na hodiny, s kterými měli problémy. Druhý faktor byl zranění. I přes kompenzační cvičení a důkladnou regeneraci se ke konci sezóny nahromadila únava a s ní přicházely drobnější i vážnější zranění. Samozřejmě jsme při nedostatku hráčů v A-týmu vypomáhali a doplňovali, a v neposlední řadě je jasné, že tak mladý tým bude mít v průběhu sezóny určité výkyvy ve výkonnosti.

Který ze soupeřů se Vám nejvíce líbil? Které týmy jsou v krajském přeboru dle vzájemných utkání nejsilnější?
Velice mile mě svým stylem překvapil tým Drmoulu, kde nás domácí hráči nenechali v klidu rozehrát, atakovali i na naší polovině, a i přes vysokou porážku přispěli k líbivému fotbalu pro oko diváka. Dle vzájemného utkání se zdá jako nejsilnější soupeř Union Cheb.

Jak jste spokojen s výkony samotných hráčů? Překvapil Vás někdo nebo naopak zklamal?
Jak jsem uvedl výše, tak mladí hráči mají výkyvy ve výkonnosti, ale spokojený jsem byl se stabilní formou Domina, Bereczkého, Kouby a Hudce. Ostatní měli určitá hluchá období, ale z hlediska výkonnosti mě určitě žádný z hráčů nezklamal.

Za šestnáct utkání juniorka nastřílela přes sedmdesát branek, jste spokojen s produktivitou celku?
Jeden z cílů pro letošní sezónu bylo naučit se proměňovat brankové příležitosti a hrát ofenzivní styl se spoustou pohybu. Na to jsme se zaměřili v tréninkových jednotkách a jsem rád, že se nám to podařilo přenést i do mistrovských utkání.

Jak podle Vás naopak fungovala defenzivní činnost?
V defenzivní činnosti si hráči museli zvykat na odlišnou hru, než byli zvyklí. Kladl jsem důraz na rychlé přistupování hráčů k soupeřům a osobní zodpovědnost při soubojích 1:1. Samozřejmě si hráči na tuto hru musejí zvykat a plně se na ni soustředit, což nějakou dobu trvá. Je to přechod z dorosteneckého „hurá stylu“ na mužský „vyspělý“ způsob hry. Věřím, že po kvalitní zimní přípravě se hráči zase více přiblíží tomuto způsobu. Dost branek jsme inkasovali i po standardních situacích, což vychází z výškové převahy soupeře, ale i z nedostatečného organizování obranných postavení. Celkově si myslím, že v defenzivních činnostech jsme předváděli spíše průměrné výkony.

Oproti loňské sezoně, i vzhledem k nižší soutěži, nastupovalo v juniorce méně hráčů z A-týmu. Budete v tomto trendu pokračovat?
Samozřejmě by to bylo pro mé hráče nejlepší a nejde ani o to jestli hrajeme či nehrajeme nižší soutěž, ale nesmíme zapomínat na funkci B-týmu v klubu. Slouží k udržení výkonnosti hráčů A-týmu, kteří právě nehrají mistrovská utkání v II.lize a slouží také k rozehrání hráčů po zranění. I přesto všechno vím, že s trenérem A-týmu před mistrovskými zápasy vždy celou situaci prodiskutujeme a rozhodneme se pro optimální řešení, jak pro A-tým, tak pro B-tým. Zatím tento způsob funguje a slouží k propojení mezi oběma týmy.

Hráči, kteří jsou v širším kádru A-týmu (Dvořák, Puchmertl, Jankovský), šanci v druhé lize prakticky nedostali. Mají podle Vás tito hráči potenciál, aby se v A týmu prosadili více? Popř. může někdo další bojovat o druholigový dres?
Průběh této sezóny nebyl úplně ideální k infiltraci mladých hráčů do sestavy A-týmu, i když i sami tito hráči v některých situacích nepředváděli výkony hodné II.ligy. A proto si myslím, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tak tenká, že je hodně složité říci, kteří hráči uspějí a kteří neuspějí. Do přípravy s A-týmem nastupují hráči Bastl, Bereczký, Domin a přeji jim co nejvíce sil a motivace probojovat se do kádru.

Oproti minulé sezoně došlo v juniorce k mnoha změnám. Přišlo hodně hráčů z dorostu, který vyhrál divizi. Pociťoval jste nějaký rozdíl? Např. v přístupu hráčů?
Tým až na čtyři hráče byl vlastně úplně nový, a proto vždy trenér pocítí změnu. Určitě byli hráči posílení o to, že přes rok neprohráli. Je to velice pracovitý a kvalitní tým s rozvinutou kombinační schopností. Řada hráčů má rychlostní a hráčský potencionál na vrcholový fotbal a vše mají ve svých rukou (nohou).

Plánujete nějaké změny v kádru juniorky? Budou odchody či příchody, popř. dostanou šanci někteří dorostenci?
Jestli budou změny v kádru, to uvidíme až v průběhu zimní přípravy v závislosti na výkonnosti jednotlivých hráčů. Do přípravy nastupují Benda, Pachta a Bartoš (posledně dva jmenovaní jsou ročník 1993 – pozn. redakce).

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začínáme 3.1.2011. Po dvou týdnech v Sokolově a jedním přátelským utkáním odjíždíme na kondiční soustředění do Penzionu Hořt nad Jáchymovem, kde budou hráči polykat tréninkové dávky na běžkách v 1000m nad mořem. Po příjezdu už se budeme připravovat v domácích podmínkách, kde sehrajeme další zápasy a budeme ladit na start jarní části.

Cíle pro jaro?
Cíle pro jaro jsou jasné! Vyhrát krajský přebor, předvádět atraktivní ofenzivní hru se spoustou šancí a branek. A tvrdou a poctivou prací v tréninkových jednotkách zlepšovat individuální výkony hráčů.

Děkuji za rozhovor


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner