Podzim juniorky v číslech

čt 9.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Podzimní část krajského přeboru má za sebou juniorka Baníku Sokolov. Po sestupu z divize byl Baník považován za jasného favorita. A juniorka tuto roli prozatím plní. Po 16 utkáních jsou svěřenci Jiřího Dreiseitla na prvním místě. V následujícím článku jsme se zaměřili především na statistiky hráčů za uplynulý podzim.

Juniorka před novou sezonou výrazně změnila svůj kádr. Do týmu přišli převážně úspěšní dorostenci, kteří pro Baník vybojovali Českou ligu dorostu. A mladíci si počínali velmi dobře. Baník ztratil na podzim jen pět bodů a se ziskem 43 bodů se usadil na prvním místě krajského přeboru.

Vstup do soutěže měl Baník výborný. Hned v prvním kole porazila juniorka vysoko Královské Poříčí a až na zápas s Františkovými Lázněmi dokázali hráči nastřílet v začátku soutěže vždy minimálně pět gólů. Sérii pak Baník dovršil v osmém zápase, kdy rozstřílel Citice 10:0. Po tomto zápase již výsledky tak jednoznačné nebyly. Baník ale stále vítězil a připisoval si další body. Až 14. zápas s Aší znamenal pro juniorku první ztrátu. Baník v tomto utkání sice vedl již 3:0, ale nakonec Aš dokázala vydolovat bod za remízu 3:3. V posledním kole podzimu pak Baník poprvé prohrál, když byl přemožen Unionem Cheb. I tak ale po podzimu má juniorka na druhý Cheb náskok sedmi bodů. Celkem juniorka nastřílela 71 branek (průměr 4,44 G/Z) a inkasovala 19 branek (1,19 G/Z). V počtu vstřelených i inkasovaných gólů je Baník nejlepší v krajském přeboru.

Za juniorku na podzim nastoupilo 22 hráčů. Krajský přebor si zahráli i členové druholigového kádru. Jakub Dvořák, Jakub Puchmertl a Lukáš Jankovský nastupovali prakticky jen za juniorku. Starty za rezervu si však připsali i Jiří Bertelman, Daniel Kaplan, Jakub Blažek, Jiří Mlika, Jaromír Šilhan i Michal Jašíček, který však za A-tým nenastoupil a v průběhu podzimu odešel na hostování do SFK Vrchovina.

Ani jednou nechyběla hned čtveřice hráčů – Petr Bastl, Tomáš Bereczký, František Kouba a Petr Pleva. V jediném zápase absentovali Roman Domin, Jakub Ferko, Josef Hudec, Milan Novotný a Jiří Šaloun. Naopak v jediném zápase za juniorku nastoupili druholigoví útočníci Jiří Mlika a Jaromír Šilhan. Dva starty za juniorku zaznamenal Jiří Bertelman, třikrát se v sestavě objevili Daniel Kaplan, Michal Jašíček a Jakub Blažek. Je tedy zřejmé, že trenér Jiří Dreiseitl příliš hráče z A-týmu nevyužíval.

Nejvíce minut na hřišti strávil jako správný kapitán Tomáš Bereczký (1341 minut), následuje Jakub Ferko (1310 minut), František Kouba (1241 minut) a Jiří Šaloun (1227 minut). Nejlepším střelcem juniorky je František Kouba, který zatížil konto soupeřů celkem sedmnáctkrát. Produktivní je i Tomáš Bereczký, který vstřelil 12 branek. Následují Milan Novotný (9 gólů), Lukáš Jankovský (7 gólů) a Petr Pleva (6 gólů). Mezi třemi tyčemi se vystřídali tři brankáři. Jakub Dvořák dostal šanci nejčastěji a odchytal devět utkání, inkasoval 12 gólů a vychytal jedno čisté konto. Erik Makó nastoupil celkem pětkrát, inkasoval v těchto zápasech pět branek, ale také třikrát vychytal nulu. Jiří Bertelman pak ve dvou zápasech vždy inkasoval po jedné brance.

Více o hodnocení juniorky se dozvíte v rozhovoru s trenérem Jiřím Dreiseitlem.