Baníkovci byli spokojeni, ale jsou jen na půli cesty

 
Baníkovci byli spokojeni, ale jsou jen na půli cesty
 
čt 28.10., Jan Čech

S o k o l o v – Pro zapáleného fanouška Baníku Sokolov je výsledek utkání s Mladou Boleslaví něco fantastického. Obzvláště jestli byl přímo na stadionu. Jediné, k čemu se tento pocit dá přirovnat, je pocit mladé dívky, kterou pohladí na filmovém festivalu v Cannes po tváři Brad Pitt.
Jaromír Šmerda převzal během utkání kapitánskou pásku od střídajícího Tomáše Pilaře. „Chtěli jsme před našimi diváky vyhrát a to se nám povedlo. To, že to skončilo 3:0, je prostě fantazie,“ poznamenal po utkání.

Zastupující kapitán dostal zajímavou otázku. Kde se podle vás utkání lámalo? Co bylo rozhodující? Jaromír Šmerda chvilinku váhal a pak odpověděl. „Rozhodující byl výkon Jirky Bertelmana, protože Boleslav měla hodně šancí a Jirka nás opravdu podržel. Na druhou strany my jsme prakticky využili každou šanci, kterou jsme měli,“ ohlížel se za pohárovým zápasem.

Po druhé brance, kterou Středočeši inkasovali, začali působit velice bezradně. „Zase takto bych neřekl. Měli to velice těžké. Obzvláště, když jsme vedli už 3:0. Umím se vžít do jejich kůže. Diváci stáli za námi a hnali nás dopředu. Fakt to měli hodně těžké, protože my jsme byli v euforii,“ pokračoval Šmerda v hodnocení utkání.

Jak utkání se Spartou, tak s Mladou Boleslaví se dají srovnat. Diváci viděli veliké překvapení, hráči byli obrovsky motivováni a následovaly veliké oslavy. „V obou případech jsme chtěli před našimi diváky vyhrát. Jsem moc rád, že se nám to povedlo,“ usmívá se Šmerda.

Po Mladé Boleslavi se na západě Čech představí Kladno. Nabízí se tedy otázka, zda se nemůže stát to, co se stalo po Spartě. Baníkovci vyhořeli doma s Varnsdorfem. „Já bych neřekl, že jsme doma vyhořeli. Prostě se nám to utkání nepovedlo. Na druhou stranu stát se může všechno. My momentálně můžeme divákům slíbit, že pro vítězství nad Kladnem uděláme všechno,“ říká zastupující kapitán.

Už 10. listopadu čeká baníkovce odveta. S nadsázkou se dá říci, že Sokolovu stačí jeden gól. Domácí by jich podle pravidel pak museli vstřelit pět, aby prošli do dalšího kola. „Ještě není nic rozhodnutého. Máme to skvěle rozjeté, ale Boleslav má výborné mužstvo. Moc bychom chtěli to dotáhnout do úspěšného konce,“ přiznává Jaromír Šmerda.

V posledních zápasech (krom Varnsdorfu) hraje Baník velice pozorně v obraně. Vychází z dobře postaveného obranného bloku. „Nám momentálně tato hra vyhovuje. Směrem dopředu si věříme. Víme, že nějaký ten gól dáme, takže tam problém nemáme. Vycházíme ze zajištěné obrany a vysloveně čekáme co soupeř udělá,“ přidává.

Touto hrou se budou baníkovci prezentovat i v Mladé Boleslavi? Jaromír Šmerda neodpověděl. „To si necháme pro sebe. Především pak to je věc trenéra, jakou taktiku určí,“ dodal na závěr.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Šmerda po utkání s Boleslaví
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner