Radek Látal: Je to teprve poločas

 
Radek Látal: Je to teprve poločas
 
čt 28.10., Jan Čech

S o k o l o v – Jánošíci. Bohatým berou a chudým dávají. To jsou fotbalisté FK Baník Sokolov. O domácí pohár připraví Spartu a v dalším zápase doslova roztrhají na hadry Mladou Boleslav. Jenomže přijede ještě loni třetiligový Varnsdorf a zvítězí. „V Boleslavi to při odvetě budeme mít těžké, ale pro mě je důležitější utkání s Kladnem,“ říká trenér Radoslav Látal.

Karel Stanner stojí na lavičce Mladé Boleslavi už nějaký ten pátek a ani on se nestačil divit, co jeho svěřenci předvedli v Sokolově. Po zápase nepůsobil na diváky a novináře jako Papinův hrnec před výbuchem, ale ze šatny Středočechů se ozýval pořádný řev. „Já to vezmu velice krátce. My můžeme domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství. Z naší strany výkon odpovídá výsledku, takže není co hodnotit,“ zlobil se trenér Mladé Boleslavi a pokračoval: „Já si myslím, že hráči, kteří za na nás nastoupili, nepředvedli zdaleka takový výkon, jakého jsou schopni. Oni sami si musí sáhnout do svědomí, proč tomu tak je,“ zkritizoval základní jedenáctku.

Pár ostrých slov si vyslechli i hráči, kteří pravidelně nenastupují za první tým. „Hráči, kteří nenastupují pravidelně, si musí v hlavě srovnat, jestli do našeho kádru vůbec patří. Takto hájit barvy FK Mladá Boleslav určitě nemohou,“ dodal.

Sokolovský Radoslav Látal byl mnohem spokojenější. A není se čemu divit. Jeho svěřenci se spolu s třetiligovým HFK Olomouc postarali o největší překvapení osmifinále Ondrášovka cupu.

Mladá Boleslav padla v Sokolově 3:0. V Olomouci neobstál další prvoligový tým. Jablonec prohrál na Hané 4:2.

„My jsme samozřejmě spokojeni. Do zápasu jsme ale vstoupili velice špatně. Dostali jsme se pod tlak a to nebylo dobré,“ upozornil na nedostatek úvodní půle sokolovský lodivod.

Druhá polovina prvního poločasu ale přinesla to, na co více jak dva tisíce fanoušků čekalo. Tedy branku Jirky Mliky. „Následně se nám povedl jeden brejk při chybě soupeře. Vedli jsme 1:0 a hráči přestali být tak křečovití. Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko lépe. Dařilo se nám podnikat brejky, na které jsme chtěli hrát. Chtěli jsme s nimi soupeře potrápit a to se nám povedlo. Přidali jsme další dvě branky,“ přidává usmívající se trenér.

Takže na domácí straně vládla spokojenost. „Čeká nás ještě jeden zápas v Mladé Boleslavi a tam to nebude nic jednoduchého. Já se už teď dívám na neděli, která je pro nás důležitější,“ přidal.

Jaké jsou šance sokolovského týmu na postup? Radoslav Látal se přímé odpovědi trochu vyhnul. „Utkání v Boleslavi je ještě daleko. Teď máme před sebou zápas s Kladnem a to je pro nás daleko důležitější. Samozřejmě že víme o kvalitách soupeře a také víme, že nás nečeká v Mladé Boleslavi nic jednoduchého. Ještě to bude hodně těžké,“ dodal Radoslav Látal.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Záznam z tiskové konference
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner