Takhle by to nešlo, zlobil se Látal

 
Takhle by to nešlo, zlobil se Látal
 
ne 17.10., Jan Čech

S o k o l o v – Baníkovci nedokázali navázat na vítězství ve Znojmě a nad Spartou. Tři body si tentokrát ze Sokolova odvezli borci Varnsdorfu. „Jsem velice zklamaný,“ rozčiloval se po utkání trenér Radoslav Látal.

A není se čemu divit, jeho svěřenci podali velmi špatný výkon. „Já jsem velice zklamaný z tohoto utkání. Už v úterý jsem říkal hráčům, že nás čeká velice těžký soupeř, ať zapomenou na Spartu a soustředí se na tento zápas,“ začal Látal své hodnocení zápasu.

Ještě než začal popisovat samotné utkání, vynadal hráčům co to šlo. „Především chci říct jednu věc. Hráči mají zodpovědnost na hřišti, jak za tým, tak za klub, a aby si někteří přišli jen tak zahrát fotbal, tak to tady prostě nebude. Já jsem přišel před čtyřmi koly a tady vládla spokojenost, i když ty výsledky nebyly takové jaké měly být. S tou spokojeností je teď konec,“ naznačoval trenér další dění v kabině.

Defenzíva Baníku působila velice laxně, soupeř hrozil takřka při každém povedeném brejku, zejména pak ve druhé půli, kdy mohl svůj náskok několikrát zvýšit. „Dneska si někteří hráči přišli zahrát fotbal. Neměli absolutně žádnou zodpovědnost a to tu prostě nebude. Ti kluci si dělali, co chtěli. Do konce podzimu nám chybí tři zápasy. Uvidíme jak to všechno dopadne, ale pokud to půjde takto dál, tak se s některými hráči budeme muset rozloučit,“ nešetřil Látal slovy kritiky.

Zodpovědnost. Tu postrádal trenér ze všeho nejvíce. „Všichni musí přistoupit ke hře maximálně zodpovědně, jinak tady prostě nebudou hrát. Sice zápas ovlivnila první branka, ale my jsme dokázali vyrovnat a opět se dostali do hry. A ten zápas se dal zvládnout,“ pokračoval.

Radoslav Látal byl především nespokojený s defenzívou. „To by naši stopeři, ale i další hráči, museli to utkání zvládnout a nepředvádět to, co předvedli. Já jsem ze zápasu velice zklamaný. Sice jsme hráli na podmáčeném terénu, stane se i to, že se nedá penalta. To jsou fakta, které akceptuji, ale já jsem kladl hráčům na srdce, že zápas začíná odzadu, kde hrajeme na nulu a to jsme tentokrát nedodrželi,“ uzavřel.

Na druhé straně vládla maximální spokojenost. „Přijeli jsme do Sokolova s tím, že se nám v posledních zápasech nepodařilo bodovat a chtěli jsme navázat na zápasy před tím,“ začal popisovat utkání Aleš Křeček, kouč nováčka II. ligy.

Domácí měli doposud dobrou bilanci. „Věděli jsme, že Sokolov je na tom dobře. Jeho hráči jsou sebevědomí, protože se jim v posledních zápasech dařilo. Chtěli jsme vycházet z aktivní obrany a to se zase dařilo nám. Myslím si, že zápas ovlivnila první minuta, kdy jsme vstřelili branku. Následně nás domácí přitlačili a pramenilo z toho vyrovnání,“ ohlížel se Křeček za zápasem.

Varnsdorf v prvním poločase hrál s Baníkem otevřenou hru. „Myslím si, že jsme v následujících minutách nezačali urputně bránit. Naopak. Podařilo se nám vstřelit branku výstavní ránou. Dalším rozhodujícím momentem byla neproměněná penalta domácích. Náš gólman nás hodně podržel. Každopádně jsme šli tomu štěstí naproti,“ pokračoval.

Ve druhé půli už hosté pozorně bránili a vsadili na rychlé brejky. „Ve druhém poločase jsme dali na 3:1 a pak jsme to zavřeli. Chodili jsme do rychlých brejků. Mohli jsme přidat i další branky, ale všechny další situace, které jsme měli, tak jsme velice špatně řešili. Jsem ale maximálně spokojený, že se nám v Sokolově podařilo bodovat a ještě ke všemu naplno za tři body,“ dodal.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Látal - Varnsdorf
    This div will be replaced
  • Křeček - Varnsdorf
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner