Purkart: Během týdne jsme se soustředili na práci v obraně

 
Purkart: Během týdne jsme se soustředili na práci v obraně
 
st 5.8., Jan Čech

S o k o l o v - Po utkání se Spartou B vládla v kabině baníkovského áčka výborná nálada. Přesto trenér Stanislav Purkart našel ve hře nějaké chyby, které chtěl před utkáním na půdě nováčka II. ligy ve Vlašimi odstranit.

Sparta předvedla v prvním poločase velice slušný výkon. Vytvořila si šance, což sokolovského kouče znepokojovalo. „Kromě toho, že se nám nepovedl vstup do zápasu, tak se i během utkání objevily nějaké chyby. Sparta měla hodně šancí a na tom je potřeba zapracovat tak, aby si soupeř takové příležitosti nevypracoval,“ naposledy se Stanislav Purkart ohlížel za utkáním s rezervou Sparty.

Jaký byl proto cíl v tomto týdnu? „Nesmíme soupeřům dovolit rozvíjet svou kombinaci na naší polovině. Proto jsme se zaměřili na zpevnění obrany. Musíme eliminovat rozvíjení útoku už na polovině soupeře,“ připojil.

Dalším bodem k zapracování byly standardní situace. „Na tom jsme také během týdne pracovali. Věřím, že se to v utkání s Vlašimí projeví. Musíme hrát velice pozorně v obraně a když se nám podaří i něco dopředu, tak věřím, že nepřijedeme s prázdnou,“ pokračoval kormidelník sokolovského parníku.

Vlašim je nováčkem v soutěži a může být hodně nebezpečná. „Myslím si, že nastoupí s ohromnou bojovností. Bude to jejich první domácí zápas a budou plni takové té euforie z postupu. Na druhou stranu se z toho dá i vytěžit. Když budeme pozorně bránit a nebudeme je pouštět do šancí, tak oni mohou trochu znervóznět a to by mohlo být něco pro nás,“ pokračoval Purkart.

Ve Vlašimi může rozhodnout i jedna ze standardních situací. Proti Spartě se baníkovci jedenkrát prosadili. „Druhá liga je hodně o standardkách. Při nich padá opravdu hodně branek. Myslím si, že máme dost hráčů, kteří se dokážou prosadit,“ věří Purkart v umění svých vysokých hráčů.

Další zbraní baníkovského mužstva můžou být i brejky. „Máme rychlé fotbalisty, kteří jsou schopni se dostat do rychlého protiútoku. To je další naše zbraň,“ uzavřel trenér před sobotním zápasem.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner