Baník čeká druhé kolo poháru v Doubravce

po 30.8., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Tento týden je na programu 2. kolo Ondrášovka Cupu a pro fotbalisty Baníku Sokolov to znamená cestu do Plzně, kde se utkají s divizním celkem Senca Doubravka. Pokud se svěřencům trenéra Purkarta podaří zvítězit, na konci září pak doma budou hostit úřadujícího mistra ligy Spartu Praha.

Baníkovci si v prvním kole vcelku bez problémů poradili také s divizním celkem, když v Domažlicích zvítězili 5:2. Baník šel do vedení zásluhou Davida Vaněčka, na jehož gól brzy odpověděl domácí Mužík. Sokolovští hráči však do poločasu přidali další dvě branky a vykročili za vítězstvím a tím pádem i za postupem. Trefili se Šilhan a z penalty Podrazký. Ve druhém poločase přidal čtvrtý hřebík do domažlické rakve Duchnič. Na jeho gól ještě odpověděl Mužík, ale poslední slovo měl opět Baník. Tečku za utkáním udělal v posledním minutě Mlika.

V lize se Baníku příliš nedaří, po pěti odehraných kolech má na svém kontě pouhé 4 body a patří mu aktuálně až 11. příčka. Právě pohárové utkání však může být odrazovým můstkem pro zlepšené výsledky a umístění, na která Baník ve skutečnosti má. Navíc hráče bude jistě motivovat postup do 3. kola, ve kterém by měl na svém hřišti hostit pražskou Spartu.

Náš úterní soupeř Senco Doubravka se ve své soutěži nachází v podobné pozici jako Baník. V divizi sk. A mu patří 10. místo, když ve čtyřech zápasech jednou vyhrál a dvakrát remizoval. Pokud se podíváme na první kolo Ondrášovky Cupu, zjistíme, že si v něm Doubravka poradila s Chrástí v poměru 3:1. Chrást v předkole vyřadila Zličín.

Baníkovci by si měli i tentokrát s divizním soupeřem poradit a měli by tak splnit cíl, který fanouškům dali - přivést do Sokolova Spartu Praha!

O průběžném výsledku z Doubravky vás budeme informovat na našem webu.